• Banner

Si të godasim në shenjë, Prem Rawat

 Lëri mënjanë titujt dhe rolet që luan çdo ditë. Në ketë kopsht të brendshëm mund të qëndrosh vetëm me veten tënde. Edhe në qoftë se ta kanë hequr lirinë dhe të ka ndodhur diçka e tmerrshme, asgjë nuk ta heq dot gjënë më të çmuar që ti mban brënda vetes. Është zgjedhja jote, nëse do të përpiqesh të arrish të njohesh atë që ke brenda teje.

500 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Si të godasim në shenjë

Origjinali: Splitting the Arrow

Gjinia: Filozofi

Autori: Prem Rawat

Shqipëroi: Gino Luka

Shtëpia botuese: Fenix

Viti: 2017

Fq. 146

Pesha: 0. 205 kg

ISBN: 978-9928-4462-0-6

Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Brenda nesh gjendet një kopsht. Një kopsht që nuk ndikohet nga rrëmuja e botës së jashtme. Një kopsht të cilin askush nuk mund të vijë e ta trazojë. Në botën përreth nesh ka dashuri dhe urrejtje, tension dhe mister. Drama e përditshme po del në pah.Megjithatë, ka një vend brenda teje ku mund të jesh ai që je. Pa shtirje, pa gënjeshtra. Një vend ku mund të ndihesh plotësisht i çlirët. Ky kopsht ekziston brenda kujtdo.

 Lëri mënjanë titujt dhe rolet që luan çdo ditë. Në ketë kopsht të brendshëm mund të qëndrosh vetëm me veten tënde. Edhe në qoftë se ta kanë hequr lirinë dhe të ka ndodhur diçka e tmerrshme, asgjë nuk ta heq dot gjënë më të çmuar që ti mban brënda vetes. Është zgjedhja jote, nëse do të përpiqesh të arrish të njohesh atë që ke brenda teje. Ndoshta, gjatë jetës, do të arrish në një pikë ku të mendosh: “Kaq e pati, për mua mori fund gjithçka”. Në atë çast, kujtohu se gjëja më e rëndësishme ndodhet ende brenda teje dhe aty do të qëndrojë përgjithmonë. Ajo që ti mban brenda vetes, është me të vertetë e jotja.

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Zenit Editions

Mosmarrëveshja, politikë dhe filozofi, Jacques Ranciere

Libri që keni në duar mëton të tregojë se si vullneti për ta zhdukur përçarjen dhe luftën sociale në emër të menaxhimit të arsyeshëm të interesave është njëkohësisht shkatërrim i vetë lidhjes politike si të tillë dhe se rizgjimi i pasioneve identitare dhe dhunës etnike është pasojë e drejtpërdrejtë e këtij shkatërrimi.

Çmimi 600 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001522

Botuesi: Botimet Dudaj

Monolog, Artan Fuga

Mendohet se publiku flet dhe reagon njësoj si media. Se, në parim, midis publikut dhe medias nuk ka asnjë dallim. Pushteti, mediat e kohës dhe publiku shpallen se janë e njëjta gjë: një unitet i tre elementëve që, vetëm në pamje relative dhe shumë të sipërfaqshme duken si të veçuar. 

Çmimi 800 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Plejad

Bota shqiptare e Branko Merxhanit, Ndriçim Kulla

I "skllavëruar" me këtë mënyrë jetese; tetë orëshin e gjumit ,të studimit dhe të punës së vështirë në minierë kalova shumë nga vitet e pasioneve të rinisë time për të mësuar diçka më shumë dhe të dilja përtej perdes nga ajo çfarë na servirte propaganda e regjimit komuniste.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000825

Botuesi: Ideart

Ruso, Nje hyrje e shkurter, Robert Wokler

Bashkë me Monteskienë, Hjumin, Smithin dhe Kantin, ndër bashkëkohësit e tij, Rusoi ka ushtruar ndikimin më të madh në historinë moderne intelektuale evropiane, duke ia kaluar madje çdo filozofi tjetër të kohës.

Çmimi 600 Lekë
More
Ne gjendje
Përshtypjet (0)