Kategoritë

Botuesit

Autorët

Une di, Enciklopedi per femije Shihe të plotë

Une di, Enciklopedi per femije

Plot pyetje dhe përgjigjie, të shoqëruara me ilustrime të mrekullueshme. Më pyet. Unë do të të përgjigjem për gjithçka.

Info shtesë

SKU001782

Disponueshëria: Ne gjendje

$28.17

Me ulje çmimi!

-20%

$35.21

Titulli: Unë di - fakte, kërshëri, statistika, rekorde
Origjinali: Know it all
Gjinia: Enciklopedi për fëmijë
Autori: Autorë të ndryshëm
Shqipëroi: Vigjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2010
Fq. 306
Pesha: 1.56 kg
ISBN: 978-99956-41-24-5

Mbi librin

Më pyet. Unë do të të përgjigjem për gjithçka.Plot pyetje dhe përgjigjie, të shoqëruara me ilustrime të mrekullueshme.
• Pse vendosen teleskopët në hapësirë?
• A e kanë vizituar Tokën jashtëtokësorët?
• Kur u formuan oqeanet dhe kontinentet?
• Cili është organi më i madh i trupit të njeriut?
• Përse janë kaq të rëndësishëm numrat?
• Kur u larguan 2 milionë njerëz nga Irlanda?
Gjithashtu do të mësosh si të zbarkosh në një kometë, si të shëtitësh në hapësirë dhe si t'i zbulosh mrekullitë e botës sonë.E sheh? Tashmë edhe ti di!