Kategoritë

Botuesit

Autorët

Libri i Madh i Shpikjeve, Enciklopedi per femije Shihe të plotë

Libri i Madh i Shpikjeve, Enciklopedi per femije

Kush e shpiku rrotën? Po motorrin me avull? Kush është gjeniu i llambës dhe kush e ka shpikur televizorin? Kush e gjeti mënyrën si t'i lëshonte astronautët në hapësirë? Po njerëzit, kush i mësoi të masnin kohën e të bluanin grurin?

Info shtesë

SKU001788

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$22.54

Me ulje çmimi!

-20%

$28.17

Titulli: Libri i Madh i Shpikjeve (kopertinë e trashë)
Origjinali: Il Grande Libro delle Invenzioni
Gjinia: Enciklopedi për fëmijë
Shqipëroi: Vigjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2010
fq. 240
Pesha: 1.151 kg.
ISBN: 978-99943-94-46-3

Mbi librin

Kush e shpiku rrotën? Po motorrin me avull? Kush është gjeniu i llambës dhe kush e ka shpikur televizorin? Kush e gjeti mënyrën si t'i lëshonte astronautët në hapësirë? Po njerëzit, kush i mësoi të masnin kohën e të bluanin grurin? Një libër që përshkon historinë e shpikjeve jo vetëm në aspektet tekniko - shkencore, por duke treguar me muzën e një romani aventurash si ka ndikuar secila shpikje për të ndryshuar thellësisht kushtet e jetesës së njerëzve dhe për të sjellë një shtytje vendimtare në progresin njerëzor.

Ky vëllim i pasur me ilustrime, foto e vizatime marramendëse që i integrojnë dhe bëjnë një tekstin me imazhet, përmes kutizave të njohurive të thelluara, rubrikave, pyetjeve e kurioziteteve e drejton lexuesin për të njohur botën mahnitëse të shkencës dhe të "gjenive", "ëndërrimtarëve", "vizionarëve" që kanë ndikuar në zhvillimin e vazhdueshëm të saj.