Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Drita e flakës në fytyrat tona, Dorian Steinhoff Shfaq të madhe

Drita e flakës në fytyrat tona, Dorian Steinhoff

Produkt i ri

Tregimet e tij janë shkruar aq mirë dhe në mënyrë intriguese, saqë do humbitnit dhe stacion ku do zbrisnit nga autobusi, vetëm e vetëm për t’i mbaruar.

Më shumë detaje

$9.02

-20%

$11.27

Më shumë informacione

Titulli: Drita e flakës në fytyrat tona
Origjinali: Das Licht der Flammen auf unseren Gesichtern
Gjinia: Tregime
Autori: Dorian Steinhoff
Shqipëroi: Sokol Mici
Shtëpia botuese: Botimet Poeteka
Viti: 2016
Fq. 180
Pesha: 0.201 kg.
ISBN: 978-9928-230-02-7

Mbi librin

Dorian Steihoff lindi në vitin 1985 në Bon, autor dhe mediator letrar. Që nga viti 2007 ai është mjaft aktiv në projektet kulturore dhe arsimore. Krijimtaria dhe veprimtaria e tij artistike është nderuar me shumë çmime letrare. Shkruan për jetzt.de, revistën e rinisë së Süddeutschen Zeitung. Në 2012 ka fituar çmimin nxitës Georg-K.-Glaser. Jeton midis Dysledorfit dhe Munihut.

Botimi i tij më i fundit është një vëllim me tregime me titull “Drita e flakëve në fytyrat tona” (DAS LICHT DER FLAMMEN AUFUNSEREN GESICHTERN), tregime, botuar në gjermanisht nga shtëpia botuese “mairisch Verlag”. Në gjuhën shqipe kjo vepër do të botohet nga “Botimet Poeteka”, përkthyer nga Sokol Mici.

Komente mbi librin

“Kushdo që vlerëson veprat e Alice Munro, duhet të lexojë Dorian Steinhoff.”

Alain-Claude Sulzer, Basler Zeitung

“Tregimet e tij janë shkruar aq mirë dhe në mënyrë intriguese, saqë do humbitnit dhe stacion ku do zbrisnit nga autobusi, vetëm e vetëm për t’i mbaruar.”

Christoph Gurk, Bayerischer Rundfunk

“Dorian Steinhoff ka dy kërkesa në lidhje me një tekst: “A është shkruar mirë? Dhe a më prek? Përgjigjja për të dyja këto kërkesa ndaj tregimeve të tij është një PO e madhe. Libri i tij është pothuajse po aq adiktiv sa dhe të gjithë serialet e dramave të famshme amerikane të kohës tonë.”

Verena Meis, Titel Magazine

Reviews

Write a review

Drita e flakës në fytyrat tona, Dorian Steinhoff

Drita e flakës në fytyrat tona, Dorian Steinhoff

Tregimet e tij janë shkruar aq mirë dhe në mënyrë intriguese, saqë do humbitnit dhe stacion ku do zbrisnit nga autobusi, vetëm e vetëm për t’i mbaruar.