Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Trilogjia e mjegulles, Carlos Ruiz Zafon Shfaq të madhe

Trilogjia e mjegulles, Carlos Ruiz Zafon

Produkt i ri

Në Kalkutën e vitit 1916, një tren në flakë shqyen natën, ndërsa binjakët e porsalindur, Beni dhe Sheri shpëtojnë për mrekulli. Gjashtëmbëdhjetë vjet më vonë, thëngjijtë e atij zjarri kthehen e nisin sërish të digjen rreth dy të rinjve, duke shënjuar fatin e tyre.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$16.90

-20%

$21.13

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Trilogjia e mjegullës
Origjinali: El Príncipe de la Niebla, El palacio de la medianoche, Las luces de septiembre
Gjinia: Roman
Autori: Carlos Ruiz Zafón
Shqipëroi: Flavia Kaba
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2014
Fq. 568
Pesha: 0.701 kg.
ISBN: 978-9928-103-95-6

Mbi librin

Në këtë vëllim përfshihen romanet: "Princi i Mjegullës", "Pallati i Mesnatës" dhe "Dritat e Shtatorit". Një shtëpi misterioze në bregdetin atlantik të Spanjës dhe tre të rinj që zbulojnë sekretet e lashta që ai ruan, të lidhura me pakte të nënshkruara me një personazh djallëzor e misterioz, Princin e Mjegullës, që del nga hijet e natës për t'u zhdukur në agim. Në Kalkutën e vitit 1916, një tren në flakë shqyen natën, ndërsa binjakët e porsalindur, Beni dhe Sheri shpëtojnë për mrekulli.

Gjashtëmbëdhjetë vjet më vonë, thëngjijtë e atij zjarri kthehen e nisin sërish të digjen rreth dy të rinjve, duke shënjuar fatin e tyre. Në një far në bregdetin e Normandisë, Irena dhe Ismaeli hyjnë në botën e fshehtë të një prodhuesi lodrash, një enigmë që do t'i bashkojë ata përgjithmonë, duke i zvarritur në një botë të komplikuar dritëhijesh.

Tri romanet e para të autorit të veprës "Hija e erës", të bashkuara në një vëllim të vetëm. Atmosfera gotike, drama marramendëse dhe personazhe që nguliten në mënyrë të pashlyeshme në mendjet e lexuesit. Kombinimi i pashoq i aventurës, misterit e ankthit, nga dora e mjeshtrit rrëfimtar, autorit ë romanit "Hija e erës".

"Trilogjia e mjegullës" bashkon tre librat e parë të shkruar nga Carlos Ruiz Zafón, duke formuar një cikël romanesh me mister dhe aventurë. Plot intriga dhe befasi, të tre historitë formojnë një triptik ku elementet romanceske nga letërsia fantastike dhe gotike, të kombinuara me forcën e madhe tregimtare dhe stilin e pagabueshëm të autorit, do t'i ofrojnë lexuesit të ri një hyrje emocionuese dhe tërheqëse në botën e leximit, kurse lexuesit më të vjetër, një ftesë për të gëzuar këtë magji të re të leximit, që do të lërë gjurmët e veta tek ta.

Reviews

Write a review

Trilogjia e mjegulles, Carlos Ruiz Zafon

Trilogjia e mjegulles, Carlos Ruiz Zafon

Në Kalkutën e vitit 1916, një tren në flakë shqyen natën, ndërsa binjakët e porsalindur, Beni dhe Sheri shpëtojnë për mrekulli. Gjashtëmbëdhjetë vjet më vonë, thëngjijtë e atij zjarri kthehen e nisin sërish të digjen rreth dy të rinjve, duke shënjuar fatin e tyre.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)