• Banner

  • I ri
Shprehi të vetëbrohoritjes, Mel Robinson
  • Shprehi të vetëbrohoritjes, Mel Robinson

Shprehi të vetëbrohoritjes, Mel Robinson

Shprehia e vetëbrohoritjes, një mjet tepër i thjeshtë dhe i vërtetuar shkencërisht, të cilin mund ta përdorni për të marrë kontrollin e jetës suaj.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Shprehi të vetëbrohoritjes: merrni kontrollin e jetës suaj me një gjest fare të thjeshtë
Origjinali: The high 5 habit: Take a control of your life ëith one simple habit
Gjinia: Libër motivues
Autori: Mel Robinson
Shqipëroi: Era Buçpapaj
Shtëpia botuese: Albas
Viti: 2022
Fq. 276
Pesha: 0.32 kg
ISBN: 978-9928-375-67-4
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin
Shprehia e vetëbrohoritjes, një mjet tepër i thjeshtë dhe i vërtetuar shkencërisht, të cilin mund ta përdorni për të marrë kontrollin e jetës suaj.
Me këtë libër, Mel ju mëson se si të filloni të trokni duart me njeriun më të rëndësishëm në jetën tuaj, atë që po ju sheh në pasqyrë: VETVETEN.
* Nëse jeni në një luftë të vazhdueshme me dyshimin në vetvete (dhe kush nuk është?!)...
* Nëse ndjeheni të lodhur nga kritiku-ja gërnjar/e që gjendet brenda kohës suaj (a mund t'i dëbojë dikush?!)...
* Nëse jeni jashtëzakonisht të suksesshëm, por përqendroheni vetëm në gjërat që nuk shkojnë siç duhet (nuk jeni të vetëm)...
* Nëse ndiheni të lodhur duke parë gjithë të tjerët teksa përparojnë, ndërsa ju qëndroni të ulur në divan (mos fajësoni të tjerët për këtë)...
Mel Robinson jua kushton juve këtë libër.

Detajet e librit
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Siç mendon njeriu, James Allen

Aforizmi "Siç mendon njeriu në zemër, i tillë është", jo vetëm që e përkthen tërësinë e qenies së një njeriu, por është aq gjithëpërfshirëse sa që arrin në secilën gjendje dhe rrethanë të jetës së tij. Një njeri është pikë për pikë ajo çka mendon, sepse karakteri është shuma e plotë e të gjitha mendimeve të tij.

Çmimi 400 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2508

Botuesi: Plejad

Zbulimi i fëmijës, Maria Montesori

Kohët kanë ndryshuar, shkenca ka bërë përparime të mëdha, po ashtu edhe puna jonë; por parimet tona nuk kanë bërë gjë tjetër veçse janë ripohuar, siç janë ripohuar bashkë me to edhe bindja jonë: njerëzimi mund të shpresojë në një zgjidhje të problemeve të tij, ndër të cilat më të rëndësishmet janë ato të paqes dhe të bashkimit.

Çmimi 900 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Living

Rregullat e reja të marketingut dhe PR-it, David Meerman Scott

Mësoni teknikat më të mira për të shkuar te blerësit në kohë reale, rritni shikueshmërinë e profileve dhe biznesit tuaj në internet dhe do të rritni edhe shitjet. Për profesionistët, sipërmarrësit, pronarët e një biznesi dhe profesorët e fushës, ky udhëzues ofron strategji të sigurta, që mund të zbatohen menjëherë.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Mendo si murg, Jay Shetty

• Si të kapërcesh negativitetin • Si të ndalosh shtjellën e mendimeve të tepërta • Pse mëshira e vret dashurinë • Si ta përdorësh frikën • Pse nuk e gjen lumturinë duke e kërkuar • Si të mësosh nga të gjithë • Pse nuk barazohet vetja me mendimet që ke

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000591

Botuesi: Baça

Si të sillemi me njerëzit, Dale Carnegie

Si të sillemi me njerëzit (How to Win Friends and Influence People) është një ndër librat e parë më të shitur për përmirësimin-e-vetes që është publikuar ndonjëherë. Shkruar nga Dale Carnegie dhe publikuar që në vitin 1936, arriti të shes mbi 15 milion kopje në të gjithë botën. U listua si një ndër librat më të shitur të New York Times për 10 vjet.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Minerva

Të shesësh gjithçka, Brad Stone

Megjithatë, ai dallohet për ndjekjen e palodhshme të tregjeve të reja, duke e çuar kompaninë Amazon drejt sipërmarrjeve me risk si Kindle dhe cloud, dhe duke e transformuar shitjen me pakicë ashtu siç Henry Ford revolucionarizoi prodhimin industrial.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)