• Banner

Shprehi të vetëbrohoritjes, Mel Robinson
  • Shprehi të vetëbrohoritjes, Mel Robinson

Shprehi të vetëbrohoritjes, Mel Robinson

Shprehia e vetëbrohoritjes, një mjet tepër i thjeshtë dhe i vërtetuar shkencërisht, të cilin mund ta përdorni për të marrë kontrollin e jetës suaj.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Shprehi të vetëbrohoritjes: merrni kontrollin e jetës suaj me një gjest fare të thjeshtë
Origjinali: The high 5 habit: Take a control of your life ëith one simple habit
Gjinia: Libër motivues
Autori: Mel Robinson
Shqipëroi: Era Buçpapaj
Shtëpia botuese: Albas
Viti: 2022
Fq. 276
Pesha: 0.32 kg
ISBN: 978-9928-375-67-4
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin
Shprehia e vetëbrohoritjes, një mjet tepër i thjeshtë dhe i vërtetuar shkencërisht, të cilin mund ta përdorni për të marrë kontrollin e jetës suaj.
Me këtë libër, Mel ju mëson se si të filloni të trokni duart me njeriun më të rëndësishëm në jetën tuaj, atë që po ju sheh në pasqyrë: VETVETEN.
* Nëse jeni në një luftë të vazhdueshme me dyshimin në vetvete (dhe kush nuk është?!)...
* Nëse ndjeheni të lodhur nga kritiku-ja gërnjar/e që gjendet brenda kohës suaj (a mund t'i dëbojë dikush?!)...
* Nëse jeni jashtëzakonisht të suksesshëm, por përqendroheni vetëm në gjërat që nuk shkojnë siç duhet (nuk jeni të vetëm)...
* Nëse ndiheni të lodhur duke parë gjithë të tjerët teksa përparojnë, ndërsa ju qëndroni të ulur në divan (mos fajësoni të tjerët për këtë)...
Mel Robinson jua kushton juve këtë libër.

Detajet e librit
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Albas

Manifesti i heroit të përditshmërisë, Robin Sharma

Për më shumë se njëzet e pesë vjet, udhëheqësi i legjendave dhe i elitës, virtuozi Robin Sharma, u ka dhënë mësime titanëve të biznesit, superyjeve të sportit dhe mbretërve të botës së spektaklit, bazuar në një sistem revolucionar që i ka ndihmuar këta njerëz të shquar, që ambiciet e tyre më të mëdha t'i përkthejnë në rezultate të përditshme.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Motivimi, Brian Tracy

Menaxherët që krijojnë mjedise shpërblyese dhe me energji të lartë, pakësojnë fitimin, ndërkohë që rritin në mënyrë të jashtëzakonshme prodhueshmërinë dhe cilësinë.

Çmimi 600 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001818

Botuesi: Pegi

Sekretet e suksesit, Malcolm Gladwell

Cili prind nuk do të dëshironte të dinte se cili është sekreti, e fshehta, që do ta bënte djalin apo vajzën e tij të suksesshme?...Ky libër është vërtet një "shpellë", në fund të së cilës mund të zbulosh një thesar të madh, një sekret të çmuar, që mund të ketë vlera të jashtëzakonshme për ty...

Çmimi 700 Lekë
More
Ne gjendje

Udhërrëfyesi për të lënduarit, Kemal Sayar

“Udhërrëfyesi për të lënduarit” përbëhet nga ese të shkruara me dëshirën për t’u bërë më të mirë bashkërisht. Secili shkrim është një letër që autori ia ka shkruar shpirtit të tij dhe shpirtrave tjerë të lënduar. ‘Njerëzit e mirë kurrë nuk mbeten vetëm’ thotë ai.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)