Kategoritë

Botuesit

Autorët

Libri i vogel i shendetit, Michael Spira Shihe të plotë

Libri i vogel i shendetit, Michael Spira

Sa e vlerësoni shëndetin tuaj? Shëndeti i mirë është baza për një jetë të gjatë dhe të kënaqshme. Dhe lajmi i mirë është se mund të jeni të shëndetshëm për një kohë më të gjatë, nëse ndiqni disa hapa të thjeshtë.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$9.02

Me ulje çmimi!

-20%

$11.27

Titulli: Libri i vogël i shëndetit
Origjinali: The Little Book of Health
Gjinia: Udhërrëfyes praktik
Autori: Michael Spira
Shqipëroi: Granit Zela
Shtëpia botuese: Minerva
Viti: 2018
Fq. 192
Pesha: 0.299 kg.
ISBN: 978-9928-44-40-73

Mbi librin

Sa e vlerësoni shëndetin tuaj? Shëndeti i mirë është baza për një jetë të gjatë dhe të kënaqshme. Dhe lajmi i mirë është se mund të jeni të shëndetshëm për një kohë më të gjatë, nëse ndiqni disa hapa të thjeshtë.

Duke marrë nga përvoja mjekësore prej dekadash dhe nga këshillimi i mijëra pacientëve në klinikën e tij në qendër të Londrës, Dr. Michael Spira bashkon dhjetëra këshilla që mund të zbatohen lehtësisht, në këtë libër të qartë dhe të përmbledhur. Midis informacioneve të shumta, do të zbuloni:

• Kur kolesteroli i lartë mund të tregojë shëndet të mirë
• Të vërtetën rreth ëmbëlsuesve artificialë dhe mite të tjera urbane
• Nëse duhet të bëni vërtetë 10,000 hapa çdo ditë
• Si të ulni rrezikun e sëmundjeve dhe atakut në zemër
• Përse gërhitja nuk është vetëm një zhurmë e bezdisshme
• Nëse duhet të përdorni suplemente
• Kontrolle shëndetësore që mund t'i bëni vetë