Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.
0 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Moçme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.
700 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.
1 050 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."
1 000 Lekë
More
Në gjendje
Të gjithë artikujt më të shitur
  • I ri
Supertruri, Jim Kwik
  • Supertruri, Jim Kwik

Supertruri, Jim Kwik

Pema

Ti, si njeri, je i pakufishëm. Nuk ka rëndësi çfarë të kanë thënë të tjerët: potenciali yt bëhet i pafundmë atëherë kur mëson ta përdorësh trurin.

1 400 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli:Supertruri
Origjinali:Limitless
Kategoria:Udhërrëfyes praktik
Autori: Jim Kwik
Përktheu: M.Sc. Jonis Y. Buzi
Botues:Pema
Viti: 2024
Fq. 419
Pesha: 0.51 kg
ISBN:978-9951-846-22-6
Ky libër është në gjuhën shqipe


Mbi librin

Supertruri: Çliro aftësitë mendore, mëso gjithçka më shpejt dhe bëj një jetë të jashtëzakonshme

Truri yt është teknologjia më e fuqishme në botë, por ta kanë dhënë pa manualin e përdorimit.
Tani këtë manual e ke në dorë. Ti, si njeri, je i pakufishëm. Nuk ka rëndësi çfarë të kanë thënë të tjerët: potenciali yt bëhet i pafundmë atëherë kur mëson ta përdorësh trurin.

Për më shumë se 25 vjet, trajneri i famshëm i trurit, Xhim Kuiku (Jim Kwik), ka punuar së afërmi me aktorë të famshëm, sportistë, drejtorë të përgjithshëm dhe njerëz që kanë arritur majat në të gjitha fushat e jetës, për t’ua zhbllokuar kapacitetet e tyre të vërteta. Në këtë libër novator, Xhimi përmend mësimet e nxjerra nga studimet shkencore dhe teknikat e provuara në praktikë, të cilat përdoren nga njerëzit më të suksesshëm në botë për të mësuar më shpejt dhe për të arritur rezultate të klasit botëror.

• Bëhu zot i shprehive të tua: Mëso si të dalësh nga kurthi i shprehive të këqija dhe si të krijosh pa mundim rutina të reja të dobishme.
• Çliroje prodhimtarinë nga zinxhirët: Mposht “4 superarmiqtë” që të kanë marrë peng shtigjet neurale të trurit dhe po të ngadalësojnë përparimin.
• Gjej burimin e motivimit të pakufishëm: Furnizohu me motivim nga një burim i pashtershëm, për të arritur objektivat e tu, madje edhe kur të ka kapur dembelizmi.
• Kthjello mendjen: Mëso teknikat dhe këshillat më të mira dhe se cilat ushqime të hash për të qetësuar mendjen dhe për të fjetur më mirë.
• Përmirëso përqendrimin: Bëhu i pandalshëm duke mësuar si të mos shpërqendrohesh në një botë të përmbytur me shpërqendrime dhe informacione.
• Mëso gjithçka: Lexo më shpejt, merr vendime më të shëndosha dhe mbaj mend gjithçka—nga emrat e njerëzve deri te fjalët e gjuhëve të huaja—pavarësisht moshës.

Në zemër të librit “Supertruri”, është një sekret që të ndryshon jetën: kur mëson si të mësosh, mund të çlirohesh nga besimet kufizuese, të arrish nivele të tjera suksesi dhe të bësh një jetë vërtet të jashtëzakonshme.

Detajet e librit
Pema

Referencat specifike

isbn
9789951846226
ean13
9789951846226
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Minerva

Shtatë ligjet shpirtërore të suksesit, Deepak Chopra

Ky është një libër të cilin do ta çmoni për të gjithë jetën, pasi në faqet e tij, gjenden sekretet për realizimin e të gjitha ëndrrave tuaja. Në librin "Shtatë ligjet shpirtërore të suksesit", Deepak Chopra nxjerr thelbin e mësimeve të tij në shtatë parime të thjeshta dhe të fuqishme, të cilat mund të zbatohen lehtësisht për krijimin e suksesit në çdo...
700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Onufri

Konfuci nga zemra, Yu Dan

Shkruar thjesht me synimin për ta bërë të lehtë për lexuesin e gjerë, Konfuci nga zemra e paraqet Konfucin bashkëkohor. Ai mund të na mësojë si të arrijmë lumturi shpirtërore, si të rregullojmë rutinën ditore dhe si të gjejmë vendin tonë në këtë jetë moderne.
800 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Ti je Placebo, Joe Dispenza

Ky libër është pa asnjë dyshim më i miri nga zhanri i botimeve të vetëndihmesës dhe vetëshërimit për faktin se fuqia e mendjes dhe potenciali i saj për të ndikuar në shëndetin dhe mirëqenin e trupit ilustrohen në mënyrë të përsosur me fakte shkencore.
1 100 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Origjinalët, Adam Grant

Origjinalët na mëson si të propozojmë idetë e reja dhe si të mos biem pre e mendimit kolektiv. Duke u mbështetur në studime befasuese dhe histori që përfshijnë fushat e biznesit, politikës, sportit dhe argëtimit, Grant na mëson hap pas hapi si të dallojmë një ide me vlerë, si të ngremë zërin pa rrezikuar të na e mbyllin gojën, si të ndërtojmë aleanca, të...
1 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Damo

Menaxhimi, Brian Tracy

 I mbushur plot me mënyra dhe teknika praktike të sprovuara, ky libër thelbësor udhëzimesh ju rrëfen sesi të nxirrni në pah anët më të mira të njerëzve që drejtoni dhe të arrini lartësi të reja në karierrën tuaj.
600 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dukagjini

Inteligjenca Artificiale, Matt Burgess

Ky manual- botim i revistës “Wired” i ofron të gjitha përgjigjet. Informojnë lexuesin mbi tendencat, idetë dhe teknologjitë që po ndryshojnë botën tonë.
900 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Botuesi: Pema

Zen, Arti i të jetuarit në thjeshtësi, Shunmyo Masuno

Qëllimi i këtij libri, që është një thesar i vogël në duart e secilit prej nesh, është që të na tregojë se si ndryshimet e vogla në përditshmërinë e secilit mund të jenë burim lumturie dhe qetësie, gjë që do të ndikojë në punë dhe në shtëpi, ashtu sikundër në raportet me veten a të tjerët.
1 000 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000249

Botuesi: Ideart

22 ligje te pandryshueshme te marketingut, Al Ries, Jack Trout

Çdo ligj në këtë libër, i jepet lexuesit përmes shumë shembujve dhe përvojave bindëse, përmes rasteve që u kanë ndodhur të tjerëve por që mund të të ndodhin edhe ty. Libri tregon se ç'ndodh sot në bizneset e niveleve të ndryshme, se si funksionojnë këto ligje në kompanitë e sotme dhe strategjitë e tyre të marketingut.
500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: OMBRA GVG

Vajzat e mira nuk marrin zyrën në qoshe, Lois P. Frankel

Gjatë praktikës dhe eksperiencës sime kam vënë re se pjesa më e madhe e gabimeve konsiston në faktin se gratë nuk i vlerësojnë sa duhet potencialet e tyre profesionale. Ju sugjeroj të përqendroheni tek vetëvlerësimi, të cilin do ta gjeni që në kapitullin e parë. Do t'ju ndihmojë të rrisni vlerësimin për veten dhe të zbuloni se ku mund të angazhoheni më...
1 000 Lekë
More
Në gjendje