Kategoritë

Botuesit

Autorët

Kohe per te vrare, John Grisham Shihe të plotë

Kohe per te vrare, John Grisham

Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatë-rrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor.

Info shtesë

SKU000071

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$10.14

Me ulje çmimi!

-20%

$12.68

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Drakula, Bram Stoker

  Drakula,...


  TitulliDrakulaAutoriBram StokerPërkthyer...

 • Lekura e qenit, Fatos Kongoli

  Lekura e...


  Një histori dashurie e rishfaqur në tri breza,...

 • Kryezoti i Unazave, Rikthimi i Mbretit, Libri i trete, J.R.R. Tolkien

  Kryezoti i...


  Teksa hija e ligë e Mbretit të Zi po përhapet...

Titulli: Kohë për të vrarë
Gjinia: Roman
Autori: John Grisham
Përktheu: Rudi Erebara
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2005
Fq. 544
Pesha: 0.54 Kg.

Mbi librin

Në këtë dramë përvëluese, që zhvillohet në sallën e gjyqit, shkrimtari i suksesshëm John Grisham, vërteton edhe një herë sa e thellë është ende dhuna e egër raciale...Klenton, Mississipi. Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatë-rrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor. Derisa babai i saj me ngjyrë merr një armë në dorë dhe hakmerret me duart e veta.