Kategoritë

Botuesit

Autorët

Testamenti, John Grisham Shihe të plotë

Testamenti, John Grisham

Në një zyrë në Virxhinia, një burrë i pasur dhe i moshuar po rishkruan me tërbim testamentin e tij. Me vdekjen që i rri mbi kokë, Troi Filani kërkon t'u dërgojë një kumt fëmijëve, ish – bashkëshorteve dhe të favorizuarëve të tij; kumti do të nxisë një betejë të ashpër gjyqësore dhe do të ndryshojë shumë jetë njerëzish.

Info shtesë

SKU000074

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$10.14

Me ulje çmimi!

-20%

$12.68

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Shija e hidhur e tradhetise, Saskia Noort

  Shija e...


  Një rreth familjesh, që mblidhen rregullisht,...

 • Tri kenge zie per Kosoven, Ismail Kadare

  Tri kenge...


  Fusha e Kosovës nën zhegun përvëlues kishte një...

 • Kodi i Da Vincit, Dan Brown

  Kodi i Da...


  Gjatë kohës që është me shërbim në Paris,...

Titulli: Testamenti
Origjinali: The testament
Gjinia: Roman
Autori: John Grisham
Shqipëroi: Enian Çela
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 544
Pesha: 0.466 kg
ISBN: 978-99943-50-91-X

Mbi librin

Në një zyrë në Virxhinia, një burrë i pasur dhe i moshuar po rishkruan me tërbim testamentin e tij. Me vdekjen që i rri mbi kokë, Troi Filani kërkon t'u dërgojë një kumt fëmijëve, ish – bashkëshorteve dhe të favorizuarëve të tij; kumti do të nxisë një betejë të ashpër gjyqësore dhe do të ndryshojë shumë jetë njerëzish.

Në testamentin e tij të ri, Troi Filani përmend vetëm një trashëgimtare, që do të marrë 11 miliardë dollarët e pasurisë së tij: një grua të mistershme të quajtur Reiçëll Lein, një misionare që jeton në xhunglat e Brazilit.

Neit O'Rili është zgjedhur të gjejë me çdo kusht Reiçëll Leinin. Teksa familjarët e Filanit fluturojnë si grabitqarë mbi qiellin e Uashingtonit, Neiti depërton në xhunglën e Brazilit, në një botë ku paraja nuk ka asnjë kuptim, ku vdekja të merr sapo të bësh të parin gabim dhe ku një grua, e ndjekur nga miqtë, ashtu edhe nga armiqtë, mban në duar diçka të mistershme.