Thriller

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Ndjesia e Smilles per deboren, Peter Hoeg Shfaq të madhe

Ndjesia e Smilles per deboren, Peter Hoeg

SKU001903

Produkt i ri

Për policinë nuk ka dyshime, bëhet fjalë për një aksident: Isaja i vogël, duke vrapuar mbi çati, kishte rënë. Por, Smilla s'mendon ashtu. E rritur në Groenlandë, ku ekzistojnë më se dhjetë fjalë të ndryshme për dëborën, ajo i kish parë gjurmët e fëmijës në dëborë dhe e dinte se ajo që kishte ndodhur s'qe aksident.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Ndjesia e Smillës për dëborën
Origjinali: Frøken Smillas Fornemmelse for Sne
Gjinia: Roman
Autori: Peter Høeg
Shqipëroi: Belina Shalari
Shtëpia botuese: Linus
Viti: 2011
Fq. 428
Pesha: 0.49 kg
ISBN: 978-9928-136-00-8

Mbi autorin

Peter Høeg (lindur në 1957). Një ndër shkrimtarët më të famshëm danezë, i njohur në mbarë botën pikërisht falë romanit: "Ndjesia e Smillës për dëborën", që është përkthyer në mbi 30 gjuhë.

Mbi librin

Për policinë nuk ka dyshime, bëhet fjalë për një aksident: Isaja i vogël, duke vrapuar mbi çati, kishte rënë. Por, Smilla s'mendon ashtu. E rritur në Groenlandë, ku ekzistojnë më se dhjetë fjalë të ndryshme për dëborën, ajo i kish parë gjurmët e fëmijës në dëborë dhe e dinte se ajo që kishte ndodhur s'qe aksident.

Ndërkohë që Kopenhageni po përgatitej për të festuar Krishtlindjet, Smilla nis hetimet, duke u përballuar shpejt me një sërë personazhesh të mistershëm e të rrezikshëm, deri sa përfundon në një anije që udhëton drejt një pike të shkretë të Polit të Veriut. Por pikërisht aty, mes akujve që Smilla i njeh aq mirë, që sa i respekton aq edhe i ka frikë me ç'duket fshihet e vërteta që ajo po kërkon.

 

Reviews

Write a review

Ndjesia e Smilles per deboren, Peter Hoeg

Ndjesia e Smilles per deboren, Peter Hoeg

Për policinë nuk ka dyshime, bëhet fjalë për një aksident: Isaja i vogël, duke vrapuar mbi çati, kishte rënë. Por, Smilla s'mendon ashtu. E rritur në Groenlandë, ku ekzistojnë më se dhjetë fjalë të ndryshme për dëborën, ajo i kish parë gjurmët e fëmijës në dëborë dhe e dinte se ajo që kishte ndodhur s'qe aksident.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)