• Banner

Tartufi, Molier

400 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Tartufi

Gjinia: Komedi

Autori: Molier

Shqipëroi: Sotir Caci

Shtëpia botuese: Naim Frashëri

Viti: 1958

Fq. 138

Pesha: 0.095 kg

Detajet e librit
Naim Frashëri
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Dhiata e Re 1872

(0)

Ky botim është një ndër veprat më të rralla të shkrimit në gjuhën shqipe. Një libër tepër i vlefshëm për historinë e Shqipërisë në tërësi dhe veçanërisht në historinë e gjuhësisë shqiptare. Ky botim përbën një gur themelues të shkrimit shqip në historinë tonë.

Çmimi 80 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Fizika, 1941

(0)

Lidhja e faqeve të librit është e mirë. Në dy faqet e para të librit dhe në faqen e fundit është shkruar emri i një personi. Në përgjithësi, libri është në gjendje të mirë.

Çmimi 2 500 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)