• Banner

Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7

Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7

5 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Maksim Gorki, Vepra të zgjedhura, vëllimi 1 – 7 (kopertinë e trashë)
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Maksim Gorki
Shqipëroi: Nonda Bulka, Dhimitër Pasko, Petro Zheji, Misto Treska, Sotir Caci, Afrim Koçi, Bujar Doko, Jorgji Doksani, Alfred Uçi
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1984, 1985
Fq. 4100
Pesha: 3.777 kg.

Përmbajtja e veprës

Vëllimi i parë: tregime

• Vajza dhe vdekja
• Makar Çudra
• Gjyshi Arhip dhe Lonjka
• Plaka Izergil
• Konovalovi
• Malva etj.

Vëllimi i dytë: tregime

• Vanjka Mazini
• Kirilka
• I paudhi
• 9 janari
• Ushtarët
• Romani: Përrallat e Italisë

Vëllimi i tretë: romane

• Foma Gordejevi
• Qyteti Okurov

Vëllimi i katërt: drama

• Mikroborgjezët
• Fundërrinat
• Fëmijët e diellit
• Armiqtë
• Vasa Zheleznova
• Jegor Buliçovi dhe të tjerë

Vëllimi i pestë: roman

• Nëna
• Vepra e Artamonovëve

Vëllimi i gjashtë

• Fëmijëria
• Për bukën e gojës
• Universitetet e mia

Vëllimi i shtatë: portretë, publicistikë, artikuj etj.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone

(0)

Më 7 – 8 dhjetor 1984 zhvilloi punimet Konferenca shkencore "Gjuha letrare kombëtare shqipe dhe epoka jonë", organizuar nga Akademia e Shkencaven e RPS të Shqipërisë, Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë. Në punimet e saj morën pjesë punonjës të institucioneve shkencore, mësimore, kulturore e botuese të vendit, studiues e mësues të gjuhës shqipe, njerëz...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Konkursi per Hymnin e Flamurit, 1937

(0)

Në këtë libër janë renditur një sërë këngësh të propozuara për himnin e flamurit. Libri është në gjendje shumë të mirë. Lidhja e faqeve është e fortë dhe e qëndrueshme. Faqet nuk janë të njollosura nga koha.

Çmimi 9 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Monumentet, nr. 20, 1980

(0)

"Muret rrethuese të Butrintit në mesjetë shek. VIII - XV" nga Gjerak Karaiskaj."Elemente të rinj në Kalanë e Durrësit të shek. V – VI të erës sonë" nga Fatos Tartari."Arkitektura pasbizantine në Shqipëri (kishat me strukturë në formë kryqi me kupolë)" nga Aleksandër Meksi, Pirro Thomo."Ujësjellësi i vjetër i Kalasë së Gjirokastrës" nga Valter Shtylla.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Shqipria me 1927, T. Selenica

(0)

Ky botim është tepër i rrallë. Ai trajton një sërë fushash shoqërore që kanë të bëjnë me Shqipërinë e atyre viteve. Autori trajton çështjet ekonomike, historike, demografike, organizimin e prefekturave dhe shoqërore.

Çmimi 3 000 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)