Kategoritë

Botuesit

Autorët

1000 receta gatimi, Evgjeni Harizi Shihe të plotë

1000 receta gatimi, Evgjeni Harizi

Gjatë këtyre viteve ka përgatitur disa botime midis tyre "Si te gatuajmë"; bashkëautore e librit "Arti i kuzhinës dhe Teknollogjia e Përgatitjes së gjellëve për kuzhinierët" dhe gjithashtu ka përgatitur tekste mësimore për Shkollën e Mesme Teknologjike, Dega e Ushqimit Social.

Info shtesë

SKU001716

Disponueshëria: Ne gjendje

$11.27

Me ulje çmimi!

-20%

$14.09

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Libri i bardhe, Enkelejd Lamaj

  Libri i...


  Dikush zbulon një jetë tjetër, ose diçka të...

 • Legjendat me te bukura Vell. 2, Arian Leka

  Legjendat me...


  Në vëllimin e dytë të Legjendave flitet për...

 • Princi i vogel, Antoine De Saint-Exupery

  Princi i...


  “Princi i vogël”, vepra e fundit e autorit të...

Titulli: 1000 receta gatimi, e ilustruar me foto
Origjinali: 1000 receta gatimi, e ilustruar me foto
Gjinia: Kuzhinë
Autori: Evgjeni Harizi
Shtëpia botuese: EDFA
Viti: 2008
Fq. 516
Pesha: 0.793 kg
ISBN: 978-99943-644-3-X

Mbi autoren

Lindi në Pojan të Fierit më 1939. Studimet e larta i kreu pjesërisht në Rusi dhe më pas në Universitetin e Tiranës në vitin 1963 si Inxhiniere Teknolloge e Ushqimit Social. Pas emërimit në Ndërmarrjen e Ushqimit Social në Tiranë, ku punoi disa vjet si teknolloge, vazhdoi si pedagoge në Shkollën e Ushqimit Social në Tiranë.

Gjatë këtyre viteve ka përgatitur disa botime midis tyre "Si te gatuajmë"; bashkautore e librit "Arti i kuzhinës dhe Teknollogjia e Përgatitjes së gjellëve për kuzhinierët" dhe gjithashtu ka përgatitur tekste mësimore për Shkollën e Mesme Teknologjike, Dega e Ushqimit Social.