• Banner

  • Çmim i zbritur

Shtepia e Kishes, vol. 1, At Giuseppe Valentini

2 000 Lekë
1 700 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Shtëpia e Kishës, vëllimi i parë
Origjinali: Domus Ecclesiae
Gjinia: Art, kulturë
Autori: At Giuseppe Valentini
Shqipëroi: Ilirjana Angoni
Shtëpia botuese: Plejad
Viti: 2013
Fq. 322
Pesha: 0.947 kg.
ISBN: 978-9928-4151-7-2

Detajet e librit
Plejad
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
10 libra të tjera në këtë kategori:

Rizbulo Kishën, Collin Hansen, Jonathan Leeman

(0)

Përmes referencave biblike dhe historive personale, ata u tregojnë lexuesve synimin e vërtetë të Perëndisë për të mbledhurit bashkë: për t’i forcuar anëtarët nga ana frymërore si individë dhe si trupi i Krishtit. Në një epokë kur njerëzit kalojnë shumë kollaj nga një kishë te tjetra dhe mund të ndjekin shërbesat që transmetohen drejtpërdrejt, zbulo sërish...

Çmimi 425 Lekë Çmimi i zakonshëm 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dy lindje dhe dy perëndime

Në brendësi të Kuranit, Gerdi Demneri

(0)

Obligimi fetar dhe atdhetar i çdo muslimani është të përpiqet, me mjetet në dispozicion, që të bëjë rezistencë dhe të kundërshtojë ata pushtetarë që ndjekin rrugën e Faraonit në përdorimin e pushtetit politik, ekonomisë, policisë dhe medias për të shfrytëzuar, nënshtruar dhe poshtëruar njerëzit.

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
Në gjendje

Bibla

(0)

Bibla me shqipërimin e Dom Simon Filipajt. Bibla nuk është vetëm libri i shenjtë i të krishterëve por edhe libri me të cilin ka lindur gjuha shqipe e shkruar, gjuha që na ndihmon ne te ndjejmë dhe të shprehim ndjenja; pa të cilën ne të gjithë do të ishim një karkasë bosh.

Çmimi 1 275 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Albas

Një histori e Zotit, Karen Armstrong

(0)

Një histori e Zotit nga Karen Armstrong-u, një figurë e padiskutueshme në studimin e religjioneve, kryesisht në religjionin e krahasuar, shqyrton imazhet e njohura të Zotit, siç paraqiten në Bibël (Dhiatën e Vjetër dhe Dhiatën e Re) dhe në Kuran. Si e kanë formuar dhe si e kanë ndryshuar tri religjionet mbizotëruese monoteiste – Judaizmi, Krishterimi dhe...

Çmimi 1 700 Lekë Çmimi i zakonshëm 2 000 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)