Kategoritë

Botuesit

Autorët

Djali, dallendyshja dhe macoku, Miguel Bunuel Shihe të plotë

Djali, dallendyshja dhe macoku, Miguel Bunuel

Te libri "Djali, dallëndyshja dhe maçoku" ndodhin aventura fantastike dhe të mrekullueshme në pyll, në qiell dhe në fund të detit. Është një botë plot me dritë, me ngjyra dhe me lëvizje. Me poezi dhe marramendje kinematografike.

Info shtesë

SKU000168

Disponueshëria: Ne gjendje

$5.41

Me ulje çmimi!

-20%

$6.76

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dyte, J.R.R. Tolkien

  Kryezoti i...


  Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të...

 • Cufoja ne shtepine e cudirave, Gaqo Bushaka

  Cufoja ne...


  Gaqo Bushaka është një nga autorët më të...

 • Fluturimi i kapiten Stormfilldit, vol. 1

  Fluturimi i...


  Në këtë libër janë përmbledhur novelat:...

Titulli: Djali, dallëndyshja dhe maçoku
Origjinali: El nino, la golondrina y el gato
Gjinia: Roman
Autori: Miguel Bunuel
Shqipëroi: Mira Meksi
Shtëpia botuese: Mehr Licht
Viti: 2005
Fq. 144
Pesha: 0.187 kg.
ISBN: 978-99943-677-1-4

Mbi librin

Te libri "Djali, dallëndyshja dhe maçoku" ndodhin aventura fantastike dhe të mrekullueshme në pyll, në qiell dhe në fund të detit. Është një botë plot me dritë, me ngjyra dhe me lëvizje. Me poezi dhe marramendje kinematografike.

Me interes të jashtëzakonshëm për të vegjlit dhe të rriturit. Një klasik qiellor për të ruajtur paqen në botë. Autori i tij, Miguel Bunuel, mori për këtë vepër çmimin "Lazarillo" dhe Diplomën e Meritës "Andersen".

Ky botim pasurohet nga ilustrimet e bukura dhe moderne të Manuel Box – it, të cilat i përshtaten më së miri tekstit. Ky libër është përkthyer në shumë gjuhë të botës.