• Banner

  • I ri
George Orwell, vepra e plotë në shqip
  • George Orwell, vepra e plotë në shqip

George Orwell, vepra e plotë në shqip

Ky set përfshin shtatë libra të George Orwell të sjella në shqip nga Shtëpia e Librit.

5 400 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Librat që bëjnë pjesë në paketë:

1. 1984

2. Ferma e kafshëve

3. I varfër dhe i pastrehë në Paris dhe në Londër

4. Dalje për ajër

5. Lavdi Katalonisë

6. Luani dhe Njëbrirëshi dhe ese të tjera

7. Tri ese, Mbi Nacionalizmin, Pse shkruaj, Një varje

Detajet e librit
10 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Collins Classics

Nineteen Eighty-Four, George Orwell

The new notebook he’s begun to write in is definitely against the rules – in fact, the Thought Police could arrest him simply for having it. Yet, as Winston begins to write his own history, a seed of rebellion begins to grow in his heart – one that could have devastating consequences.

Çmimi 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Collins Classics

The Road to Wigan Pier, George Orwell

Orwell graphically and emphatically describes the hardships of ordinary people living in cramped slum housing, working in dangerous mines and growing hungry through malnutrition and social injustice. It is an honest, gripping and humane study that also looks at socialism as a solution to the problems facing working-class northerners – something many...

Çmimi 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Collins Classics

Animal Farm, George Orwell

The animals at Manor Farm have had enough of Farmer Jones – he’s drunk, reckless and cares little for their welfare. When the boar, Old Major, shares his revolutionary plans, the animals are convinced they can thrive on their own once the despot Jones is overthrown.

Çmimi 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Shtëpia e Librit

Ferma e Kafshëve, George Orwell

Që kur u botua për herë të parë në vitin 1945, Ferma e Kafshëve vijon të kënaqë lexuesit e të gjitha moshave me humorin e hidhur dhe talljen shpartalluese të pushtetit, duke i garantuar Orwell-it pozicionin e një prej shkrimtarëve më të mëdhenj të shekullit të njëzetë.

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)