Filozofia & Sociologjia

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Mosmarreveshja, politike dhe filozofi, Jacques Ranciere Shfaq të madhe

Mosmarreveshja, politike dhe filozofi, Jacques Ranciere

Produkt i ri

Libri që keni në duar mëton të tregojë se si vullneti për ta zhdukur përçarjen dhe luftën sociale në emër të menaxhimit të arsyeshëm të interesave është njëkohësisht shkatërrim i vetë lidhjes politike si të tillë dhe se rizgjimi i pasioneve identitare dhe dhunës etnike është pasojë e drejtpërdrejtë e këtij shkatërrimi.

Më shumë detaje

Në gjendje

$6.76

-20%

$8.45

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Mosmarrëveshja, politikë dhe filozofi
Origjinali: La mèsentente
Gjinia: Filozofi
Autori: Jacques Rancière
Shqipëroi: Elvis Hoxha
Shtëpia botuese: Zenit Editions
Viti: 2012
Fq. 176
Pesha: 0.241 kg.
ISBN: 978-9928-113-10-6

Koment nga autori

Libri që keni në duar mëton të tregojë se si vullneti për ta zhdukur përçarjen dhe luftën sociale në emër të menaxhimit të arsyeshëm të interesave është njëkohësisht shkatërrim i vetë lidhjes politike si të tillë dhe se rizgjimi i pasioneve identitare dhe dhunës etnike është pasojë e drejtpërdrejtë e këtij shkatërrimi.

Ai u shkrua në kohën kur rikthimi i shumëshpallur i politikës në menaxhim shtetëror dhe reduktimin e këtij të fundit në organizmin global të jetës në pajtim me ekzigjencat e kapitalizmit ndërkombëtar.

Reviews

Write a review

Mosmarreveshja, politike dhe filozofi, Jacques Ranciere

Mosmarreveshja, politike dhe filozofi, Jacques Ranciere

Libri që keni në duar mëton të tregojë se si vullneti për ta zhdukur përçarjen dhe luftën sociale në emër të menaxhimit të arsyeshëm të interesave është njëkohësisht shkatërrim i vetë lidhjes politike si të tillë dhe se rizgjimi i pasioneve identitare dhe dhunës etnike është pasojë e drejtpërdrejtë e këtij shkatërrimi.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)