I pushtuari dhe nata, Brajan Sukaj
  • I pushtuari dhe nata, Brajan Sukaj

I pushtuari dhe nata, Brajan Sukaj

Fati i Edipit dhe mallkimi që bart, Iliada dhe Odisea, kanë shërbyer si shtysa letrare për të “Pushtuarin dhe Naten” e Sukajt, trajtuar përmes linjës së autorit dhe qëllimeve të tij estetiko-letrare.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: I pushtuari dhe nata
Kategoria: Roman
Autori: Brajan Sukaj
Redaktore: Monika Stafa
Botues: Saltabooks
Data e botimit: Shkurt 2023
Fq: 268
Pesha: 0.33 kg
ISBN: 978-9928-4749-0-2
This book is in Albanian

Mbi librin
Një artist i ri, një grua, e ardhmja dhe kërkimi vetiak që shtyhet gjer në antikitetin grek. Dashuria për një grua, kërkimi i muzës së krijimit, destini dhe destinacioni, vijnë krahas pikëpyetjeve mbi qenien. Vetë fati është një personazh në vepër, duke na bërë të shqyrtojmë lirinë individuale mbi zgjedhjet tona dhe zgjedhjet tona si vendimmarrëse mbi lirinë.
Fati i Edipit dhe mallkimi që bart, Iliada dhe Odisea, kanë shërbyer si shtysa letrare për të “Pushtuarin dhe Naten” e Sukajt, trajtuar përmes linjës së autorit dhe qëllimeve të tij estetiko-letrare.

Detajet e librit
Saltabooks

Referencat specifike

isbn
9789928474902
ean13
9789928474902
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: OMBRA GVG

Viti i elefantit, Brajan Sukaj

Zërat e njerëzve në panik po bëheshin gjithnjë e më të vagullta, derisa u kthyen në jehona zërash të shformuar që vinin nga një burim i papërcaktuar. U ul në rërë, më pas u shtri. 

Çmimi 1 200 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Botuesi: OMBRA GVG

Ciklopi, Brajan Sukaj

Dhe vetëm në një botë të tillë, ku gjithçka është e mundur, djali i saj, kur të rritej, do të ishte i lirë të dilte e të bënte ç’të donte, pa u parë me sy të llahtarisur sikur të ishte një bishë e egër. Por jo në këtë botë. 

Çmimi 800 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje
2 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: OMBRA GVG

Ciklopi, Brajan Sukaj

Dhe vetëm në një botë të tillë, ku gjithçka është e mundur, djali i saj, kur të rritej, do të ishte i lirë të dilte e të bënte ç’të donte, pa u parë me sy të llahtarisur sikur të ishte një bishë e egër. Por jo në këtë botë. 

Çmimi 800 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Botuesi: OMBRA GVG

Viti i elefantit, Brajan Sukaj

Zërat e njerëzve në panik po bëheshin gjithnjë e më të vagullta, derisa u kthyen në jehona zërash të shformuar që vinin nga një burim i papërcaktuar. U ul në rërë, më pas u shtri. 

Çmimi 1 200 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje
Përshtypjet (0)