Kockat e zemrës, Colleen Hoover

Kjo histori na njeh me dy të rinj me jetë krejtësisht të ndryshme, mes të cilëve lind një histori dashurie, pa marrë parasysh pasojat.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Kockat e zemrës
Origjinali: Heartbones
Gjinia: Roman
Autori: Colleen Hoover
Shqipëroi: Melisa Kerkeshi
Shtëpia botuese: Living
Viti: 2023
Fq. 294
Pesha: 0.45 kg
ISBN: 978-9928-338-53-2
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

PREKËSE, PASIONANTE DHE E PAHARRUESHME,
Kjo histori na njeh me dy të rinj me jetë krejtësisht të ndryshme, mes të cilëve lind një histori dashurie, pa marrë parasysh pasojat.
Pas një fëmijërie mes varfërisë dhe mungesës së kujdesit prindëror, Beja Grimi më në fund "fiton biletën" për të shpëtuar nga ajo jetë, me një bursë për në universitetin "Penn State". Vetëm dy muaj para se të shkëputet përfundimisht nga e kaluara, një ngjarje e papritur do ta lërë të pastrehë dhe do ta detyrojë ta kalojë verën në Teksas, me babain, të cilin pothuajse nuk e njeh.
E shkatërruar dhe e dëshpëruar që vera të mbarojë sa hap e mbyll sytë, Beja nuk ka as kohë dhe as nerva për Samsonin, djaloshin e bukur dhe pasanik, që qëllon të jetë fqinji i saj i ri. Vetëm se tërheqja mes tyre është më e fortë se çdo logjikë, pavarësisht se asnjëri nuk e di se ç'i ka rezervuar e ardhmja.

Detajet e librit

Referencat specifike

isbn
9789928338532
ean13
9789928338532
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: OMBRA GVG

Parajsa jote, Jaehee Lim

Romani i saj Parajsa Jote, që do të realizohet edhe film nga Netflix, i shkruar në gjuhën koreane, është një debutim shumë i suksesshëm.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Skandal në pranverë, Lisa Kleypas

Dejzi është e tmerruar, do të martohej me këdo tjetër përveçse me atë individ të vrazhdë dhe men-djemadh. Por nuk i ka bërë llogaritë me sharmin e padyshueshëm që Metjuja do të përdorë për ta bërë për vete.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Skanderbeg Books

Kafsha që jep shpirt, Philip Roth

Gjithçka shkon fjollë deri ditën kur ai njihet në mënyrë intime me një vajzë kubane, me të cilën do të krijojë një lidhje që me kohën do të dalë krejtësisht jashtë përllogaritjeve të tij. Për Kepeshin, kjo do të jetë mundësia e artë për të kuptuar veten, rrjedhën e ngjarjeve që e kanë shënjuar, por edhe për ta shtyrë drejt një analize më të thellë të...

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Në djall shkoftë!, Brian Nox

Këto gra kanë mbetur të painformuara dhe në errësirë. Pasi djali zhduket, shpesh zbulojnë se është më lehtë të marrin në telefon presidentin e Shteteve të Bashkuara, sesa njeriun që në dukje i pëlqente shumë...

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: UEGEN

Në hije, Prince Harry

Në moshën njëzetenjë vjeçare, iu bashkua ushtrisë britanike. Disiplina i dha strukturë dhe dy turne luftarakë e bënë hero në atdhe. Por shpejt u ndje më i humbur se kurrë, duke vuajtur nga stresi post-trauma- tik dhe i prirur ndaj sulmeve gjymtuese të panikut. Mbi të gjitha, s'mund të gjente dashurinë e vërtetë.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Onufri

Qiell, Mieko Kawakami

Këto portretizime të rralla e realiste të bullizimit barazpeshohen me teksturën e shfaqjes së debateve filozofike e fetare lidhur me shqetësimin e dhunës ndaj së cilës të dobëtit janë subjekt.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Albas

Këngët e sibilave, Pjetër Bogdani

Poezia e përkthyer e Bogdanit, ndonëse astrofizike bazohet në gjasëramjet (rimat) dhe kërkon një lexim vertikal të shkronjave sipas grupimit të strofave 5, 7, 3, 6, 7 vargëshe, për hir të kuptimit aksiologjik të "Jesusit" të ngjitur nga toka në qiell.

Çmimi 550 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Minerva

Pse flemë?, Matthew Walker

Duke vepruar në trurin tonë, gjumi përmirëson aftësitë tona për të mësuar, për të kujtuar dhe për të marrë vendime racionale. Ai kalibron emocionet, fuqizon sistemin imunitar dhe rregullon metabolizmin. Ëndrrat lehtësojnë kujtimet tona të dhimbshme dhe krijojnë një realitet virtual që nxit kreativitetin.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pema

Pa u ftohur kafeja, Toshikazu Kawaguchi

Nëpërmjet romanit Pa u ftohur kafeja do të njiheni me katër vizitorë, të cilët shpresojnë që të përdorin ofertën e udhëtimit në të shkuarën; dikush që të përballet me të dashurin që e ka braktisur, një tjetër për të marrë një letër nga bashkëshorti të cilit po i ikën kujtesa; e një tjetër, për të parë për herë të fundit motrën dhe për t'u takuar me bijën...

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Dritëhijet e një mendjeje, J. Bernlef

Romani "Dritëhijet e një mendjeje", i botuar për herë të parë më 1983, mbetet ende ndër më të lexuarit në letërsinë holandeze, për hir të rrëfimit unik dhe dramës së tij.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pika pa Siperfaqe

Një nomos për tokë, Damiano Aliaj

Ky vëllim është përpjekja për të analizuar mendimin e Carl Schmitt-it, por edhe për të menduar dialektikisht bashkë me të, apo nisur prej tij në zhvillime virtuale tematike dhe konceptuale, duke u ballafaquar me sprovimin kritik të mendimit të tij si një domosdoshmëri teorike dhe historike.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Morava

Gruaja e doktorit, Daniel Hurst

Burri im është mjek. Ai është i zgjuar, simpatik dhe të gjithë i besojnë atij. Përveç meje. Në sipërfaqe, duket sikur i kam të gjitha – martesën e përsosur, burrin që dua, jetën harmonika. Por, është larg nga e vërteta.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)