• Banner

Kockat e zemrës, Colleen Hoover

Kjo histori na njeh me dy të rinj me jetë krejtësisht të ndryshme, mes të cilëve lind një histori dashurie, pa marrë parasysh pasojat.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Kockat e zemrës
Origjinali: Heartbones
Gjinia: Roman
Autori: Colleen Hoover
Shqipëroi: Melisa Kerkeshi
Shtëpia botuese: Living
Viti: 2023
Fq. 294
Pesha: 0.45 kg
ISBN: 978-9928-338-53-2
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

PREKËSE, PASIONANTE DHE E PAHARRUESHME,
Kjo histori na njeh me dy të rinj me jetë krejtësisht të ndryshme, mes të cilëve lind një histori dashurie, pa marrë parasysh pasojat.
Pas një fëmijërie mes varfërisë dhe mungesës së kujdesit prindëror, Beja Grimi më në fund "fiton biletën" për të shpëtuar nga ajo jetë, me një bursë për në universitetin "Penn State". Vetëm dy muaj para se të shkëputet përfundimisht nga e kaluara, një ngjarje e papritur do ta lërë të pastrehë dhe do ta detyrojë ta kalojë verën në Teksas, me babain, të cilin pothuajse nuk e njeh.
E shkatërruar dhe e dëshpëruar që vera të mbarojë sa hap e mbyll sytë, Beja nuk ka as kohë dhe as nerva për Samsonin, djaloshin e bukur dhe pasanik, që qëllon të jetë fqinji i saj i ri. Vetëm se tërheqja mes tyre është më e fortë se çdo logjikë, pavarësisht se asnjëri nuk e di se ç'i ka rezervuar e ardhmja.

Detajet e librit

Referencat specifike

isbn
9789928338532
ean13
9789928338532
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Dituria

Kështu thua ti!, Connie Palmen

Ted Hughesi dhe Sylvia Plathi, çifti “i mallkuar” i letërsisë moderne, mbi të cilin la vragë të thellë vetëvrasja e Silvias vetëm tridhjetë vjeçe më 1963, ka frymëzuar gjithfarë spekulimesh dhe mitesh rreth martires së brishtë dhe xhelatit të saj të pashpirt.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Gruaja me kimono të bardhë, Ana Johns

Ajo niset në një udhëtim të gjatë për të zbuluar të vërtetën. Gruaja me kimono të bardhë është një portret prekës i dy grave: njëra e ndarë mes traditës e zemrës dhe tjetra që kërkon një përgjigje për pyetjen se çfarë është në të vërtetë familja.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pema

Pushteti i Gjeografisë, Tim Marshall

Në këtë libër të ri zbulues, Marshall-i eksploron dhjetë rajone që do të formësojnë politikën globale në një epokë të re të rivalitetit mes fuqive të mëdha: Australia, Irani, Arabia Saudite, Mbretëria e Bashkuar, Greqia, Turqia, Saheli, Etiopia, Spanja dhe Hapësira

Çmimi 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Zbuluesi, Serguei Jirnov, Jean-Luc Riva

Pak nga pak, Sergei do të mësojë të gënjejë, të mashtrojë, të manipulojë, deri aty sa të depërtojë në ENA, në Paris, për të pikasur “shënjestrat” e mundshme që fshihen në këtë inkubator të funksionarëve të lartë të ardhshëm francezë dhe të huaj.

Çmimi 2 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Onufri

Parisi vret, Mira Meksi

Vargjet profetike të një poezie të tij të vjetër i krijojnë parandjenja ankthi dhe frike. Pengesa nga më të jashtëza- konshmet i presin rrugën drejt qëllimit të madh të jetës – rimishërimit të tij në trupin e një gruaje në botën e lirë.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botimet Dudaj

Sot po e marr pushim, Daria Bignardi

Ndërkohë që dialogu mes atyre të dyjave bëhet gjithnjë e më i ndezur, rruga e Galës kryqëzohet me atë të dy pacientëve të tjerë të psikanalistes Ana del Fante: të Biankës, një adoleshenteje që nuk arrin dot të shkojë më në shkollë, dhe të Nikolës, një playboy i papërmbajtshëm dhe viktimë e sulmeve të panikut.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Kurani i Shenjtë, arabisht-shqip

Çdo kapitull (sure) është shoqëruar me një parathënie, që hedh dritë mbi temat e saj. Përveç kësaj, në shënime ka komentim të shumë vargjeve (të ajeteve), që tregojnë lidhjen mes tyre dhe që shpalosin domethënie plot me spiritualizëm, histori, fakte shkencore, përgjigje të akuzave, të cilat disa kritikë ngrenë kundër Islamit, dhe ka edhe shumë elemente të...

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Treni i fëmijëve, Viola Ardone

Bazuar në ngjarje të vërteta, një histori mallëngjyese për dashurinë, familjen, shpresën dhe mbijetesën, e vendosur në Italinë e pas Luftës së Dytë Botërore - e shkruar me zemër dhe penë të fortë nga Viola Ardone.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)