Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Kopshti i harruar, Kate Morton Shfaq të madhe

Kopshti i harruar, Kate Morton

Produkt i ri

Në vitin 1913, një vocërrake braktiset në një anije të nisur nga Anglia drejt Australisë. Ajo mbërrin atje fillikat, me një valixhe të vogël dhe një libër të mrekullueshëm me përralla. Vajza rritet nga kapiteni I portit dhe e shoqja, si të ishte vajza e tyre.

Më shumë detaje

$14.65

-20%

$18.31

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Kopshti i harruar
Origjinali: The forgotten garden
Gjinia: Roman
Autori: Kate Morton
Shqipëroi: Jorida Dardha
Shtëpia botuese: Botimet Living
Viti: 2019
Fq. 476
Pesha: 0.509 kg.
ISBN: 978-9928-21-65-64

Mbi librin

Ashtu si labirinti i kopshtit të harruar, edhe ky rrëfim është një oazë e paqtë, në të cilën rrezikon të përhumbesh...

Në vitin 1913, një vocërrake braktiset në një anije të nisur nga Anglia drejt Australisë. Ajo mbërrin atje fillikat, me një valixhe të vogël dhe një libër të mrekullueshëm me përralla. Vajza rritet nga kapiteni I portit dhe e shoqja, si të ishte vajza e tyre.

Në ditëlindjen e saj të njëzetenjëtë, ata i rrëfejnë të vërtetën. E tronditur dhe shpirtzbrazur, Neli vendos të gjurmojë identitetin e saj të vërtetë. Kërkimet e çojnë në çifligun Blekhërst, në brigjet e Kornuollit, Angli, dhe e vënë përballë sekreteve të familjes aristokrate Montrashe.

Mozaiku plotësohet vetëm pasi mbesa e saj, Kasandra, i rinis kërkimet pas vdekjes së Nelit. Si një rrëfenjë magjepsëse, plot mistere e të fshehta, “Kopshti i harruar” do të marrë në dorë frerët e imagjinatës suaj, për të mos i lëshuar më kurrë.

Komente mbi librin

“Një lexim i gjatë, plot ëndje dhe imagjinatë.”

The Daily News

“Mortoni e kalon lexuesin rrëmbimthi nga skena në skenë, herë duke na trembur e herë duke na tronditur, por gjithmonë duke na mbajtur frymën pezull.”

Star Telegram

Reviews

Write a review

Kopshti i harruar, Kate Morton

Kopshti i harruar, Kate Morton

Në vitin 1913, një vocërrake braktiset në një anije të nisur nga Anglia drejt Australisë. Ajo mbërrin atje fillikat, me një valixhe të vogël dhe një libër të mrekullueshëm me përralla. Vajza rritet nga kapiteni I portit dhe e shoqja, si të ishte vajza e tyre.