• Banner

Lista e librave të autorit ose përkthyesit Brit Bennett

Brit Bennett është shkrimtare bashkëkohore amerikane që jeton në Los Anxhelos. Romani i saj i parë The Mothers (2016) u bë i shumëshitur i the New York Times. Romani i dytë, Gjysma e zhdukur (2020), u ngjit gjithashtu në majë të klasifikimeve dhe u botua në shqip në vitin 2021.

Këtu është 1 libër.

Je duke parë 1 - 1 nga 1 artikull(j)

Botuesi: Bota Shqiptare

Gjysma e zhdukur, Brit Bennett

Por, pasi u rritën bashkë në një komunitet jugor me ngjyrë dhe u arratisën prej andej në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, nuk ndryshoi vetëm jeta e tyre si të rritura, por gjithçka: familjet, bashkësitë, identitetet racore. 

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje