• Banner

Lista e librave të autorit ose përkthyesit Boris Pasternak

Filtrat aktiv

Botuesi: Fan Noli

Doktor Zhivago, Boris Pasternak

Oh çfarë dashurie ishte ajo, e lirë, e paparë, nuk ngjante me asgjë! Ata mendonin siç këndojnë të tjerët! E dashuronin njëri –tjetrin jo nga pashmangësia, jo “të ndezur nga pasioni”, siç përshkruet shpesh rrejshëm. Ata e dashuronin njëri-tjetrin, sepse këtë e donte gjithçka përreth tyre: toka nën këmbët e tyre, qielli mbi kokat e tyre, retë dhe pemët.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ne gjendje