Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Shpella e pirateve, Petro Marko Shihe të plotë

Shpella e pirateve, Petro Marko

Shpella e piratëve ështe një nga romanet e mirënjohura të shkrimtarit tonë të dashur Petro Marko. Ky roman është dramatizuar dhe inskenuar në disa variante dhe ndonëse libri është botuar për herë të parë në 1964, te ish Shtëpia botuese "Naim Frasheri", ne mundëm ta nxjerrim në faqen tonë vetëm në ribotimin e tij të dhjetë.

Info shtesë

2110

Disponueshëria: Ne gjendje

$3.60

Me ulje çmimi!

-15%

$4.23

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Tregime te mocme shqiptare, Mitrush Kuteli

  Tregime te...


  Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli...

 • Misteri i Bibliotekes se Braktisur, Gertrude Chandler Warner

  Misteri i...


  Një natë të ngrohtë vere, katër fëmijë u...

 • Udhetari i madh, Xhani Rodari

  Udhetari i...


  Xhovanino Perdixhorni i përket fisit të...

 • Perpjekja 30-31, Pavaresia

  Perpjekja...


  Revistë Kulturore Pranverë - Vjeshtë 2013

 • Qyteti i fundit, Petro Marko

  Qyteti i...


  Në këtë roman bëhet fjalë për fundin e ushtrisë...

 • Bisede per brilantet ne pasditen e dhjetorit, Ismail Kadare

  Bisede per...


  Për lexuesin e tij të ri e të vjetër kjo...

 • Fjalor termash juridike, ekonomike dhe biznesi anglisht-shqip

  Fjalor...


  Titulli: Fjalor termash juridike, ekonomike dhe...

 • Kaloresit dardane, Moikom Zeqo

  Kaloresit...


  Titulli: Kalorësit dardanëOrigjinali: Kalorësit...

 • Ne te tre, Fatos Kongoli

  Ne te tre,...


  Tirana e vitit 1980. Një grup shokësh, sipas...

 • Ekspedita e kalter, Bardhyl Xhama

  Ekspedita e...


  Titulli: Ekspedita e kaltërOrigjinali:...

Vazhd.

Titulli: Shpella e piratëve
Origjinali: Shpella e piratëve
Gjinia: Roman
Autori: Petro Marko
Shtëpia botuese: Dita Books
Viti: 2010
Fq. 136
Pesha: 0.171 kg
ISBN: 978-99956-858-0-5

Mbi librin

Shpella e piratëve është një nga romanet e mirënjohura të shkrimtarit tonë të dashur Petro Marko. Ky roman është dramatizuar dhe inskenuar në disa variante dhe ndonëse libri është botuar për herë të parë në 1964, te ish Shtëpia botuese "Naim Frasheri", ne mundëm ta nxjerrim në faqen tonë vetëm në ribotimin e tij të dhjetë. Mbi romanin Përmbajtja e romanit është shpërndarë në pesë pjesë.

Pjesa e parë ka dy tituj "Tregimi i Niko Dabos" dhe "Përleshja me peshkaqenin". Ndërsa pjesa e dytë mbanë titujt "Zbulimi i një fshehtësie shekullore", "Gjonbaba! Gjonbaba!" dhe "Lolua - Gjonbaba!. Në pjesen e tretë paraqiten titujt "Përgatitja", "Në sulm për futje në shpellë", "Në detin e shpellës" dhe "Viti 999!".

Pjesa e katërt fillon me titullin "Emri i Rusman el Namsurit" vazhdon me "Gjonbiri" dhe përfundon me titullin "Gjonipi". Pjesa pestë dhe e fundit, ka pesë tituj. Fillon me titullin "Kthimi i humbjes", vazhdonë me "Lundërthyes në skëterrë!", "Zbulime tjera", "Zëri i jetës" dhe përfundon me "Në krye Delfini i pionierëve!".

 • Autori Petro Marko