• Banner

Përbindëshi Dado, Tuutikki Tolonen
  • Përbindëshi Dado, Tuutikki Tolonen

Përbindëshi Dado, Tuutikki Tolonen

Lexoni Përbindëshin Dado dhe do të zbuloni një e nga një të gjithë miqtë që vendosin të ndihmojnë e të kujdesen për të.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Përbindëshi Dado
Origjinali: Pasi Pitkänen
Kategoria: Letërsia për fëmijë me ilustrime
Autori: Tuutikki Tolonen
Shqipëroi: Hysen Sinani
Botues: Wesprint
F. 306
Viti: 2022
Pesha: 0.38 kg
ISBN: 978-9928-363-15-2
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin
Hallej njëmbëdhjetë vjeçe, Kobi nëntë vjeç dhe Mimi gjashtë vjeçe e katër muaj, nisin pushimet verore. Mamaja e tyre fiton një udhëtim dyjavor në Laponi. Ja ç’do të thotë të jesh shtëpiake! Papritur dëgjohet tingëllima e ziles. Në portë u shfaq postieri, i cili i dorëzoi mamasë një letër. Mes rreshtave thuhej:
“...Ju do të keni fatin të merrni pjesë në një përvojë sekrete në kuadër të kërkimeve tona për të gjetur zgjidhje të reja për ndihmësin në shtëpi. Asistenti që ju është dërguar dhe që ka qenë tërësisht i krijuar nga kujdesi ynë, është një krijesë gjysmë njerëzore...”
Lexoni Përbindëshin Dado dhe do të zbuloni një e nga një të gjithë miqtë që vendosin të ndihmojnë e të kujdesen për të.
Ky është libri i parë që botohet në shqip i autores finlandeze Tuutikki Tolonen. Së shpejti nga Botimet Ëest Prind do të dalin në qarkullim edhe dy librat e tjerë të kësaj trilogjie.

Detajet e librit
West Print
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Albas

Një udhëtim i rrezikshëm, Bedri Dedja

Aventurat e tyre do t’i rrëmbejnë lexuesit e vegjël për t’i çuar në Festivalin e Gjëraxhepit, në qytetin famëkeq të Helmegazisë, e deri në Monopatin e torturave gramatikore e matematikore… Por çfarë ndodh më pas me ta?

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Mediaprint

Virusi në ndjekje të Morigana Krout, Jessica Townsend

Dhe duke parë qytetin, që e ka aq shumë për zemër, të kapluar nga tmerri, Morigana shumë shpejt e kupton që është detyra e saj të gjejë ilaçin kundër këtij Virusi të egër, edhe pse përpjekja për ta gjetur ilaçin do ta vendosë atë dhe të gjithë banorët e Nevërmurit përpara një rreziku të paparashikuar.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Rrjeta e Sharlotës, E. B. White

Rrjeta e saj na tregon për ndjenjat e merimangës ndaj një derrkuci të vogël me emrin Uilbur, ashtu si edhe për ndjenjat e një vajze të vogël të quajtur Fern... e cila gjithashtu e do shumë Uilburin. Këto dashuri ndahen midis miliona lexuesish.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Eskili në prozë, përshtatje për fëmijë, Janis Benekos

Eskili, poeti i parë i madh i Greqisë së Lashtë, luftëtar dhe këngëtar i lirisë së atdheut dhe i fitores së demokracisë mbi tiraninë, i patriotizmit dhe i së vërtetës. Edhe pse lëndën e mori nga mitologjia, ai mbrujti me të probleme të rëndësishme të shoqërisë së kohës: gdhendi shpirtra guximtarë dhe liridashës të përmasave të jashtëzakonshme.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Një familje e paparë, Panik në autostradë, libri 21, Christine Sagnier, Caroline Hesnard

Një ditë Lola e gjorë e gjen veten të vetme, të harruar në stolin e parkingut të një pike karburanti në anë të autostradë. Ajo fillon të qajë e frikësuar, sepse prindërit e saj ishin larguar nga pika e karburantit pa e vënë re se ajo nuk ishte më në makinë, pasi ishin shumë të zënë duke debatuar me njëri – tjetrin.

Çmimi 420 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)