Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Aladini dhe llampa magjike, pershtatje per femije Shihe të plotë

Aladini dhe llampa magjike, pershtatje per femije

Aladini është një djalë dembel dhe përtac. Atij nuk i pëlqen të punojë, kështu që gjithë ditën e ditës ai luan me shokët e tij në rrugë. Aladini dhe nëna e tij janë shumë të varfër, ndaj dhe shpeshherë mbeten pa ushqime e të uritur. Megjithatë Aladini nuk punon dhe asnjëherë nuk e ndihmon të ëmën.

Info shtesë

SKU000325

Disponueshëria: In Stock

$3.60

Me ulje çmimi!

-15%

$4.23

ProduktNga (sasia)Ulja
Aladini dhe llampa magjike, pershtatje per femije3 --$0.21

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Xhim kopsa dhe Lukas-makinisti, Michael Ende

  Xhim kopsa...


  Në këtë libër do të gjeni aventurat e këndshme...

 • Robinson Kruzo, Daniel Defoe

  Robinson...


  Ky roman tregon një ngjarje tejet interesante....

 • Fjalor i gjuhes shqipe, 1954

  Fjalor i...


  Botimi anastatik i Fjalorit të Gjuhës Shqipe të...

 • Provo veten 4, Albana Tare (Kadiu)

  Provo veten...


  Teksti i ushtrimeve "Provo veten! Mua më ke...

 • Kaloresit dardane, Moikom Zeqo

  Kaloresit...


  Titulli: Kalorësit dardanëOrigjinali: Kalorësit...

 • Fantazma ne lagjen time, R. L. Stine

  Fantazma ne...


  "Si ka mundësi që s'të kam vënë re më parë?"...

 • Provo veten 1, Albana Tare (Kadiu)

  Provo veten...


  Teksti i ushtrimeve "Provo veten! Mua më ke...

 • Kenga e fundit e Marko Bocarit, Faik Ballanca

  Kenga e...


  Edhe pse e ndërpreu krijimtarinë letrare në...

 • Darka e gabuar, Ismail Kadare

  Darka e...


  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një...

 • Shpella e pirateve, Petro Marko

  Shpella e...


  Shpella e piratëve ështe një nga romanet e...

Vazhd.
Titulli: Aladini dhe llampa magjike (përshtatje për fëmijë)Origjinali: Aladdin and the enchanted lampGjinia: PërrallaShqipëroi: Silvana LekaShtëpia botuese: IdeartViti: 2003Fq. 72Pesha: 0.11 kgISBN: 978-99927-926-0-4 Mbi librin Aladini është një djalë dembel dhe përtac. Atij nuk i pëlqen të punojë, kështu që gjithë ditën e ditës ai luan me shokët e tij në rrugë. Aladini dhe nëna e tij janë shumë të varfër, ndaj dhe shpeshherë mbeten pa ushqime e të uritur. Megjithatë Aladini nuk punon dhe asnjëherë nuk e ndihmon të ëmën. Një ditë mbërrin në qytet xhaxhai i Aladinit, Albanzari. "Unë jam i pasur," u tha ai Aladinit dhe nënës së tij. Ai u jep atyre flori, i blen Aladinit një xhaketë të bukur dhe dëshiron t'i ndihmojë ata. Aladini ndjehet shumë i lumtur... Por Albanzari nuk është xhaxhai i vërtetë i Aladinit. Ai është një magjistar nga Maroku dhe ka ardhur për të gjetur llampën magjike. Ai e di se llampa ndodhet në një kopësht magjik, poshtë nën tokë, pranë një qyteti në Arabi. Vetëm një djalë i varfër e i vobektë nga po ai qytet mund të futet në këtë kopësht dhe ta marrë këtë llampë. Dhe ky djalë është pikërisht Aladini.