Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Cufoja ne shtepine e cudirave, Gaqo Bushaka Shihe të plotë

Cufoja ne shtepine e cudirave, Gaqo Bushaka

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Info shtesë

SKU000013

Disponueshëria: Ne gjendje

$11.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Fantazma me sy njeriu, Mira Meksi

  Fantazma me...


  Në guvën e lagësht të një eremite të vjetër...

 • Gushkuqi, Novela boterore

  Gushkuqi,...


  Në këtë vëllim janë përmbledhur novela nga...

 • Djali, dallendyshja dhe macoku, Miguel Bunuel

  Djali,...


  Te libri "Djali, dallëndyshja dhe maçoku"...

Titulli: Çufoja në shtëpinë e çudirave
Origjinali: Çufoja në shtëpinë e çudirave
Gjinia: Roman
Autori: Gaqo Bushaka
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2005
Fq. 204
Pesha: 0.243 kg.
ISBN: 978-99927-33-38-1

Mbi librin

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që kërkonte babanë, Në ishullin e dallëndysheve, Amaneti i dhelprës, Përralla u la për nesër. Vepra që e bëri tepër të njohur ishte trilogjia Aventurat e Çufos, pjesë përbërëse e së cilës janë përrallat: Çufoja dhe Bubi kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpinë e çudirave.

 • Autori Gaqo Bushaka