Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Fantazma me sy njeriu, Mira Meksi Shihe të plotë

Fantazma me sy njeriu, Mira Meksi

Në guvën e lagësht të një eremite të vjetër ishin mbledhur fantazmat. Fantazmadhja mori një grusht drite dhe e hodhi në një magje guri. Pastaj hodhi edhe një tjetër, edhe një tjetër… Përzjeu dritën me dritë dhe zuri të ngjeshte brumin dritë. Brumi nuk lidhej dhe nuk i bindej Fantazmadhes.

Info shtesë

SKU000121

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$4.05

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Eja ne pushime me Magjistarin Blu 3, Ana Sheldia

  Eja ne...


  Një libër me ushtrime dhe lojëra për klasën e...

 • Kryezoti i Unazave, Beselidhja e Unazes, Libri i pare, J. R. R. Tolkien

  Kryezoti i...


  Një hobitasi të vogël nga Krahina, Frodos i...

 • Maksi meson bicikleten, Christian Tielman, Sabine Kraushaar

  Maksi meson...


  Maksi merr vrull me biçikletën e tij lodër. Por...

Titulli: Fantazma me sy njeriu
Origjinali: Fantazma me sy njeriu
Gjinia: Roman
Autori: Mira Meksi
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2004
Fq. 62
Pesha: 0.221 kg.
ISBN: 978-99943-637-9-4

Mbi librin

Në guvën e lagësht të një eremite të vjetër ishin mbledhur fantazmat. Fantazmadhja mori një grusht drite dhe e hodhi në një magje guri. Pastaj hodhi edhe një tjetër, edhe një tjetër... Përzjeu dritën me dritë dhe zuri të ngjeshte brumin dritë. Brumi nuk lidhej dhe nuk i bindej Fantazmadhes.

Fantazmat e tjera qenë përkulur mbi magje. Grushte të tjera me dritë, hidh e hidh. Kjo s'kish bërë kurrë vaki, të mos ngjizej dot një fantazmë me kaq shumë dritë. Fantazmadhja lëvizi duart dhe më në fund brumi mori formë. Dy sy të vërtetë njeriu mbinë në mes të asaj forme fantazme. Sy njeriu në trup fantazme!

 • Autori Mira Meksi