Kategoritë

Botuesit

Autorët

Fantazma me sy njeriu, Mira Meksi Shihe të plotë

Fantazma me sy njeriu, Mira Meksi

Në guvën e lagësht të një eremite të vjetër ishin mbledhur fantazmat. Fantazmadhja mori një grusht drite dhe e hodhi në një magje guri. Pastaj hodhi edhe një tjetër, edhe një tjetër… Përzjeu dritën me dritë dhe zuri të ngjeshte brumin dritë. Brumi nuk lidhej dhe nuk i bindej Fantazmadhes.

Info shtesë

SKU000121

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$3.24

Me ulje çmimi!

-20%

$4.05

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Maksi do nje lepurush prej verteti, Christian Tielman, Sabine Kraushaar

  Maksi do nje...


  - Unë jam gati katër vjeç! – thërret Maksi. Dhe...

 • Maksi meson bicikleten, Christian Tielman, Sabine Kraushaar

  Maksi meson...


  Maksi merr vrull me biçikletën e tij lodër. Por...

 • Kristal, Ismail Kadare

  Kristal,...


  Botimi i librit poetik "Ca pika shiu ranë mbi...

Titulli: Fantazma me sy njeriu
Origjinali: Fantazma me sy njeriu
Gjinia: Roman
Autori: Mira Meksi
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2004
Fq. 62
Pesha: 0.221 kg.
ISBN: 978-99943-637-9-4

Mbi librin

Në guvën e lagësht të një eremite të vjetër ishin mbledhur fantazmat. Fantazmadhja mori një grusht drite dhe e hodhi në një magje guri. Pastaj hodhi edhe një tjetër, edhe një tjetër... Përzjeu dritën me dritë dhe zuri të ngjeshte brumin dritë. Brumi nuk lidhej dhe nuk i bindej Fantazmadhes.

Fantazmat e tjera qenë përkulur mbi magje. Grushte të tjera me dritë, hidh e hidh. Kjo s'kish bërë kurrë vaki, të mos ngjizej dot një fantazmë me kaq shumë dritë. Fantazmadhja lëvizi duart dhe më në fund brumi mori formë. Dy sy të vërtetë njeriu mbinë në mes të asaj forme fantazme. Sy njeriu në trup fantazme!

 • Autori Mira Meksi