Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Gjuetari i balonave, Khaled Hosseini Shihe të plotë

Gjuetari i balonave, Khaled Hosseini

I shkëlqyer, fabula tronditëse e të cilit e bën këtë libër të paharrueshëm jo vetëm si një kronikë politike, por edhe si një rrëfenjë të thellë personale...Ndodh rrallë që një libër t'i përshtatet kaq shumë kohësh dhe njëkohësisht të ketë cilësi kaq të lartë letrare.

Info shtesë

SKU000483

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$9.58

Me ulje çmimi!

-15%

$11.27

Porosite tani

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Hasan Riza Pasha. Mbrojtesi i Shkodres, Preng Uli

  Hasan Riza...


  Titulli: Hasan Riza Pasha. Mbrojtësi i...

 • Idioti, Fjodor Mihajllovic Dostojevski

  Idioti,...


  Fjodor Dostojevski u bë i famshëm për krijimin...

 • Pushtimi i brendshem, Liliana Hoxha

  Pushtimi i...


  Do të ishte vepër shoqërisht e dobët përballja...

 • Darka e gabuar, Ismail Kadare

  Darka e...


  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një...

 • Bastardja e Stambollit, Elif Shafak

  Bastardja e...


  Sikur të kishim një botë ideale, shkrimtarja...

 • Rruga e trendafilave, Brunilda Zllami

  Rruga e...


  Si engjëll! Kështu ishte ajo kur flinte. Kurora...

 • Muhabet tirance me Liun e Cakut, Mustafa Greblleshi

  Muhabet...


  Liu i cakut, vizatim i Ibrahim Kodrës punuar...

 • Te kesh dhe te mos kesh, Ernest Hemingway

  Te kesh dhe...


  Zbavitës dhe tragjik, i gjallë dhe poetik, me...

 • Hasta la vista, (Botim i plote), Petro Marko

  Hasta la...


  Është romani i parë i autorit dhe më i...

 • Nate, Eli Vizel

  Nate, Eli Vizel


  Ai e përshkruan veten në këtë mënyrë: “Unë...

Vazhd.

Titulli: Gjuetari i balonave
Gjinia: Roman
Autori: Khaled Hosseini
Shqipëroi: Ledia Agolli
Shtëpia botuese: Omsca 1
Viti: 2007
f. 372
Pesha: 0.37 Kg.
ISBN: 978-99927-52-98-2

Mbi librin

I shkëlqyer, fabula tronditëse e të cilit e bën këtë libër të paharrueshëm jo vetëm si një kronikë politike, por edhe si një rrëfenjë të thellë personale...Ndodh rrallë që një libër t'i përshtatet kaq shumë kohësh dhe njëkohësisht të ketë cilësi kaq të lartë letrare. (Isabel Aliende)  

Mbi autorin

Khaled Hosseini, bir i një diplomati, u lind në Kabul, në Afganistan. Familjes së tij iu plotësua kërkesa për azil politik në SHBA më 1980. Jeton në veri të Kalifornisë dhe është mjek. “Gjuetari i balonave” është romani më i fuqishëm epik i kohëve të fundit, një sukses i jashtëzakonshëm letrar i botuar në shumë vende të botës. Dreamworks, shoqëria kinematografike e Steven Spielberg-ut, ka fituar të drejtën për të realizuar filmin me këtë subjekt, i cili tashmë është duke u xhiruar.   Janë shprehur për të: Një roman i mrekullueshëm...një tregim i jashtëzakonshëm që të rrëmben. (Publisher Weekly)Një libër i fuqishëm... pa zbukurime të tepërta, pa absurditete, thjesht një prozë e shkëlqyer. (San Francesco Chronicle)   Shënim: Ky titull bën pjesë në librat & autorët më të shitur për vitin 2009.