Kategoritë

Botuesit

Autorët

Dashuri e perjetshme, Danielle Steel Shihe të plotë

Dashuri e perjetshme, Danielle Steel

Dy çifte, katër dekada ndarje. Dikush beson se nëse vdesin, të dashuruarit e gjejnë njëri – tjetrin përsëri në një jetë tjetër. Ose ndoshta bëhen yje përgjithmonë pranë njëi – tjetrit. Kush e di se si mbaron në të vërtetë?

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$18.03

Me ulje çmimi!

-20%

$22.54

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Turpi, J.M. Coetzee

  Turpi, J.M....


  Pasi ka dhënë mësime për vite me radhë në...

 • Vrasesi i verber, Margaret Atwood

  Vrasesi i...


  "Vrasësi i verbër" është historia tërheqëse dhe...

 • Festat me Living, Ariola Ocka, Gentian Minga, Xhani Shqerra

  Festat me...


  Guida e muajit festiv, histori, receta dhe...

Titulli: Dashuri e përjetshme
Origjinali: Until the end of time
Gjinia: Roman
Autori: Danielle Steel
Shqipëroi: Fatmir M. Dibra
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2017
Fq. 504
Pesha: 0.557 kg.
ISBN: 978-9928-203-82-3

Mbi librin

Dy çifte, katër dekada ndarje. Dikush beson se nëse vdesin, të dashuruarit e gjejnë njëri – tjetrin përsëri në një jetë tjetër. Ose ndoshta bëhen yje përgjithmonë pranë njëi – tjetrit. Kush e di se si mbaron në të vërtetë?

Danielle Steel shpalos hapësira të reja në karrierën e saj si një bestseller shumëvjeçare e New York Times me historinë prekëse të dy fateve paralele dhe me llojin e dashurisë që të gjithë shpresojmë se do të jetë e përhershme.

Billi, një avokat i ri i përkushtuar që punon në firmën prestigjioze të familjes së tij në Nju Jork, lë gjithçka për të cilën është trajnuar që të ndjekë ëndrrën e tij. Xheni, gruaja e tij, është një stiliste që ka investuar zemrën dhe shpirtin e saj në modë. Ajo lë gjithçka që i pëlqen për t'u bashkuar me të. Ata janë të sigurtë se fatet e tyre janë të lidhura përgjithmonë.

Në duart e shkrimtares Danielle Steel këto marrëdhënie të mrekullueshme vijnë së bashku me të papritura dhe surpriza të habitshme, ku të dashuruarit e humbasin, por edhe e gjejnë sërish njëri – tjetrin.

Nëse dashuria zgjat përgjithmonë dhe të dashuruarit nuk mund ta humbasin njëri – tjetrin, atëherë romani "Dashuri e përjetshme" jo vetëm që do të na ngushëllojë dhe do të na magjepsë, ashtu sikurse fati bën me lojën e tij, por edhe do të na japë shpresë.