• Banner

Te flesh me yjet ne agim, Arianita Hoxha
  • Te flesh me yjet ne agim, Arianita Hoxha

Te flesh me yjet ne agim, Arianita Hoxha

Mërzia më vrau për fjalët që më the,
E unë buzë detit vrapova e braktisur,
Sot gëzohu, afër trupit tënd s'më ke,
Nga sot për ty një jetë tjetër ka nisur.

500 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Të flesh me yjet në agim
Origjinali: Të flesh me yjet në agim
Gjinia: Poezi
Autori: Arianita Hoxha
Shtëpia botuese: Toena
Viti: 2015
Fq. 104
Pesha: 0.121 kg.
ISBN: 978-9928-205-00-1

Fragment nga libri

Ndoshta një ditë

Mërzia më vrau për fjalët që më the,
E unë buzë detit vrapova e braktisur,
Sot gëzohu, afër trupit tënd s'më ke,
Nga sot për ty një jetë tjetër ka nisur.

Një jetë tjetër ku unë vërtet nuk jam,
Por pikturuar mbeta në tënden zemër,
Zhurma e valëve më ndjek nga çdo anë,
Thjesht u larguam e s'ishte asgjë tjetër...

Mbi autoren

Arianita është një nga poetet më të lexuara të kohës. Publikimi i librit të saj "Zgjimi i një ëndrre", që u prit me entuziazmin e merituar nga lexuesi shqiptar dhe ai i huaj falë blogut të saj anitahoxha.blogspot.com, u lexua në 61 shtete kudo në botë.

Poetja e re u bë e njohur edhe me intervistën e saj të parë realizuar nga Flora Nikolla në Excellence Albanian me titullin "Poetja e pesë kontinenteve". Një tjetër sukses u regjistrua me poezinë "For you, mother", publikuar në "Internacional Golden Pen", që tërhoqi vëmendjen e shumë artistëve vendas e të huaj, vizionari Erik Wahl do të shprehej: "Fill your artistic soul. Take a look at Anita Hoxha art".

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: OMBRA GVG

Si shpend i ngujuem, Havzi Nela

(0)

Të gjitha këto që kam shkruar deri këtu, me vjet të tana kanë qëndrue në tru dhe duke i përsëritë me vetveten, me kokë nën jorgan, ose në vende ku isha ma i vetmuem, kam mundë me i ruejtë në kujtesë.

Çmimi 600 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000769

Botuesi: Onufri

Litota, Sabri Hamiti

(0)

Titulli: LitotaPoezi të zgjedhuraAutori: Sabri HamitiShtëpia botuese: Onufri381 f.; 21 cmISBN 978-99943-32-31-1Pesha: 0.5 kgMbi librinI paepur në kërkim të një ideali poetik, Hamiti u drejtohet modeleve

Çmimi 900 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: 2248

Botuesi: Botimet Dudaj

Puthja e fundit, Irma Kurti

(0)

Vëllimi poetik i Irma Kurtit sjell për lexuesin lirika që përshkohen nga ndjenja e dashurisë dhe e dhimbjes së pafund për humbjen e njeriut të dashur. Vargjet sjellin gjithashtu çaste të paharrueshme, copëza kujtimesh, ëndrra të këputura e zhgënjime në kërkim të dikujt që ndoshta nuk ekziston.

Çmimi 250 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU002070

Botuesi: Onufri

Poezi, Martin Camaj

(0)

Njeriu ndalet në një shej vendi në kohë, harron punën e përditës dhe rrëmon në vete për të gjetur fillin e humbun të ndjesive të veta. Ngjan kështu që mbas secilit varg të fshihet nga një grimë ngashërimi që po në atë çast kur autori iua përcjellë të tjerëvet shndërrohet në gëzim.

Çmimi 800 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Dituria

Ndalohen te huajt, Gezim Kikija

(0)

Sapo kishte ngjitur shkallën e fundit, kur këmbët i ngecën në vend. Përpara tij, mu në hyrje të urës, qëndronte një tabelë e madhe: "Ndalohen të huajt!". Një herë deshi ta shpërfillte atë urdhër të kobshëm.

Çmimi 500 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2940

Botuesi: Onufri

Njeriu ne sfere, Myftar Gjana

(0)

Ajo më kërkon zinxhirë të artë,Varëse dhe parfume,Pasdite familjare dhe llomotitje,Ndërsa unë sjella nga udhët e gjata ajroreLule, albume, libra në gjuhë të huaj,Të pluhurosura me kundërmim qytetërimesh.

Çmimi 500 Lekë
More
In Stock
chat Përshtypjet (0)