• Banner

Historia e pabesueshme e dardhës gjigante, Jakob Martin Strid

Jeta në Solbi është e këndshme dhe e qetë, derisa një ditë, Miçoja dhe Sebastiani gjejnë një mesazh në shishe pranë portit.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Historia e pabesueshme e dardhës gjigante
Origjinali: Den utrolige historie om Den Kempestore Paere
Gjinia: Tregime
Autori: Jakob Martin Strid
Shqipëroi: Sidrit Minxhozi
Shtëpia botuese: Mediaprint
Viti: 2021
Fq. 106
Pesha: 0.616 kg
ISBN: 978-9928-08-487-3
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Kjo histori zë fill në Qytezën e Diellit, kur dy miqtë për kokë, Maçi dhe Sebastiani, duke peshkuar pranë portit, gjejnë një shishe me mesazh brenda. Jeta në Solbi është e këndshme dhe e qetë, derisa një ditë, Miçoja dhe Sebastiani gjejnë një mesazh në shishe pranë portit. Shishja vjen nga kryebashkiaku i zhdukur i Solbit, me një mesazh ku thuhet se ai ndodhet në një ishull të mistershëm dhe ka bërë një zbulim të madh. Tani, atyre iu duhet të ndërmarrin një udhëtim të rrezikshëm për të shpëtuar kryebashkiakun e për ta sjellë në shtëpi. Gjatë rrugës do të zbulojnë edhe diçka që do t’i sjellë kënaqësi të madhe qytetit të Soldit - një dardhë gjigande.

Detajet e librit
Mediaprint
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: 2566

Botuesi: Cabej

Xhipi ne televizor, Gianni Rodari

Titulli: Xhipi në televizor dhe ndodhi të tjera në orbitëOrigjinali: Gip nel televisore e altre storie in orbitaGjinia: PërrallaAutori: Gianni RodariShqipëroi: Neka TurkeshiShtëpia botuese: ÇabejViti: 2002Fq. 128Pesha: 0.221 kgISBN: 978-99927-33-32-2

Çmimi 650 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Botart

Tregime për djem që guxojnë të jenë ndryshe, Ben Brooks

Ky libër rrëfen historitë e 100 burrave të mrekullueshëm që realizuan arritje të mahnitshme pa nevojën e dhunës, ose ndjenjave shtypëse ashtu si mësohen djemtë që të bëjnë stereotipikisht. Një mësim shumë i mirë mbi burrërinë, dhe se si ju mund të jeni një djalosh po aq i vlefshëm edhe nëse vendosni të mos i ndiqni qorrazi stereotipat gjinore të shoqërisë...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2952

Botuesi: Morava

Shtepia Magjike mbi Peme 10, Qyteti i fantazmave ne perendim te diellit, Mary Pope Osborne

A është ky qytet plot me fantazma? Xheku dhe Ani pyesin veten kur Shtëpia Magjike mbi Pemë i çon në Perëndimin e Egër. Por përpara se të thonë "Yyy!", ata i hyjnë një aventure të mbushur me hajdutë kuajsh, një mëz të humbur, gjarpërinj me zile dhe një kauboj me emrin Thatanik.

Çmimi 240 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Albas

Alarmet e qytetit Sdikuisht, Bedri Dedja

U thelluan në rrugën e krimit, apo u kthyen në bankat e shkollës për të mësuar? Për të gjetur përgjigjet e këtyre pyetjeve, duhet të ndesheni më parë me ushtrinë e robotëve, të udhëtoni me vagonët e nëndheshëm e të zhyteni në thellësitë e oqeaneve me nëndetëse superteknolo- gjike, të vizitoni shpellën Moshyrbrenda e të njiheni me shumë e shumë aventura,...

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

A më shikoni mua?, Libby Scott, Rebecca Westcott

Bazuar në shënimet prekëse të ditarit të 11-vjeçares Libby Scott, e cila rrëfen përvojën vetjake të autizmit, libri “A më shikoni mua?” është një bashkëpunim i jashtëzakonshëm, i fuqishëm dhe mbresëlënës i saj me autoren e famshme Rebecca Westcott.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)