Kategoritë

Botuesit

Autorët

Udherrefyes per trupin e djemve, Frank Hawkins, Greta Laube Shihe të plotë

Udherrefyes per trupin e djemve, Frank Hawkins, Greta Laube

"Udhërrëfyes për trupin e djemve" është manuali i shëndetit dhe higjienës për djemtë e moshës 8 vjeç e sipër. I shkruar me një gjuhë të lehtë për t'u kuptuar, ky udhërrëfyes i rekomanduar nga mjekët pediatër është i pajisur me këshilla të dobishme për kujdesin e trupit dhe shëndetit.

Info shtesë

SKU001863

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Udhërrëfyes për trupin e djemve
Origjinali: The boy's body guide
Gjinia: Udhëzues
Autori: Frank Hawkins, Greta Laube
Shqipëroi: Arjan Dyrmishi
Shtëpia botuese: Botart
Viti: 2010
fq. 88
Pesha: 0.321 kg
ISBN: 978-99943-807-4-9

Mbi librin

"Udhërrëfyes për trupin e djemve" është manuali i shëndetit dhe higjienës për djemtë e moshës 8 vjeç e sipër. I shkruar me një gjuhë të lehtë për t'u kuptuar, ky udhërrëfyes i rekomanduar nga mjekët pediatër është i pajisur me këshilla të dobishme për kujdesin e trupit dhe shëndetit.

"Udhërrëfyes për trupin e djemve" u përgjigjet pyetjeve të një djali rreth trupit të tij nga koka te këmbët dhe gjithçkaje tjetër midis. Ka informacione praktike dhe këshilla për të trajtuar çështje të përditshme si: puçrrat, djegiet nga dielli, infeksionet e këmbëve, të ngrënit në mënyrë sa më korrekte dhe ushtrimet.

Është një bisedim i çiltër për tema diskutimi shumë të ndjeshme dhe të vështira si: puberteti, "ëndrrat e lagura" dhe lagien e shtratit. Në kapitullin e fundit ka këshilla të sinqerta mbi duhanin, alkoolin dhe drogën. "Udhërrëfyes për trupin e djemve" është një burim i vlefshëm informacioni për të rinjtë, të cilët teksa rriten nisin të marrin përgjegjësitë dhe kujdesin ndaj trupit dhe shëndetit të tyre.