City Spies, James Ponti
  • City Spies, James Ponti

City Spies, James Ponti

Dituria

Askush nuk mund të thotë që të shpëtosh botën, është e lehtë.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Delivery policy (edit with Customer reassurance module)

 

Return policy (edit with Customer reassurance module)

Përshkrimi

Titulli: City Spies, Skuadra sekrete “Qyteti”, vol.1
Kategoria: Roman
Autori: James Ponti
Perktheu: Oriana Tamburi
Botues: Dituria
Viti: 2023
Fq. 312
Pesha: 0.420 kg
ISBN: 978-9928-366-86-3
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Në këtë seri të re emocionuese që Stuart Gibbsi e quajti “a must-read”, James Ponti, fitues i Edgar Award, bashkon pesë fëmijë nga e gjithë bota dhe i transformon në agjentë sekretë të jetës reale.

Sara Martinez është një haker. Është vetëm 12 vjeçe, por nuk ka sistem kompjuterik në botë që mund t’i shpëtojë mendjes së saj. Madje arrin të futet edhe në rrjetin e Gjykatës për të Mitur në Nju Jork (por mbani shënim, vetëm për një kauzë të mirë). Pret ta trajtojnë si një heroinë dhe befas i duhet të dalë para gjykatësit. Për ta shpëtuar nga akuzat, mbërrin një avokat misterioz, që në të vërtetë është kreu i një shkolle shumë sekrete për spiunë adoleshentë, e lidhur me MI6, Shërbimin Sekret Britanik!

Sara rekrutohet dhe takohet me shokët e rinj të skuadrës: Katin, Rion, Parisin dhe Sidnein. Secili prej tyre ka një talent të jashtëzakonshëm, si ajo. Stërvitja sapo ka filluar dhe shumë shpejt skuadra e spiunëve do të gjendet në Paris, ku po zhvillohet një samit ndërkombëtar i të rinjve për klimën, të cilit po i afrohet një kërcënim i errët...
Sarës i duhet të hakërojë kompjuterin e një shkolle rivale për t’i penguar që të fitojnë një milion euro, të kacavaret tridhjetë metra anës murit të një ndërtese, të përpiqet të ndalë një kriminel të rrezikshëm... Askush nuk mund të thotë që të shpëtosh botën, është e lehtë.

Një mision i parë që do të ndiqet nga shumë të tjerë, në vëllimet e ardhshme. Skuadra e agjentëve sekretë nuk ka pse t’i ketë zili bëmat e Agjentit 007!

Detajet e librit

Referencat specifike

isbn
9789928366863
ean13
9789928366863
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Albas

Si katër çiliminj u bënë biznesmenë, Bedri Dedja

Shkrimtari aq i dashur për fëmijë, Bedri Dedja, do të na çojë përsëri në Sdikuisht, në kryeqytetin e përrallave të tij, kësaj here për të na njohur me të fshehtat e biznesit, me sekretet e qyteteve Gëzimburg dhe Skarcomania, me magjistaren Inteligjenca Artificiale, me autostradat dhe semaforët kozmikë...
700 Lekë
More

Botuesi: Pegi

Tea Stilton, Në gjurmët e Tulipanit të Zi

Violeta ndodhet në Holandë për një kurs pikture, kur i ati i shokut të saj, Janit, zhduket në mënyrë misterioze, pasi ka krijuar një lloj të ri tulipani. Tea Sisters i bashkohen shoqes për të hetuar, por një brejtëse misterioze thur tinëzisht komplote për të grabitur lulen e çmuar...
1 000 Lekë
More

Botuesi: IDK

Përrallat e luginës Mumin, Tove Jansson

Nëse rastis të gjesh një dragua të vogël të praruar, me putra të gjelbra, çfarë thua se mund të bësh me të? E pra, trolli Mumin kujtonte se dinte, por ja që kur e mori dragoin me vete në shtëpi, kuptoi se gjërat s'ishin aspak ashtu siç e kishte menduar.
700 Lekë
More

Botuesi: Argeta LMG

Vendi i Rrëfenjave, Përplasja e botëve, Chris Colfer

Ndërkohë që në Nju-Jork bëhet kërdia, Konerit dhe shokëve të tij u duhej të luftonin betejën e tyre më të madhe. Por pa Aleksian në krah, Koneri nuk di se si ta fitojë luftën dhe si t’i mbrojë njerëzit që do. A mund ta gjejë Koneri Aleksian para se të jetë shumë vonë? Dhe... a munden binjakët të rivendosin rregullin mes botës së përrallave dhe botës së...
1 200 Lekë
More

Referenca: SKU000053

Botuesi: Botimet Dudaj

Artemis Fowl 1, Thesari i Popullit, Eoin Colfer

Kush është Artemis Fowl – i? Një gjeni? Natyrisht, përderisa arrin të lozë me teknologjinë ashtu si të tjerët lozin me ushtarët e vegjël. Një kriminel? Pa dyshim që po: prejardhja e tij nga një plejadë e vjetër dhe e shquar keqbërësish nuk është e rastësishme.
800 Lekë
More

Botuesi: Pegi

Çfarë të bëjmë me problemet, Kobi Yamada

Ndonëse nuk i kemi fort qejf, ato na ndryshojnë në mënyra krejt të papritura. Pra, çfarë do të bëje, po të gjendeshe përballë një vështirësie? Është e gjitha në dorën tënde.
800 Lekë
More

Botuesi: Argeta LMG

Nxënësi i ri, Jerry Craft

Shkolla nëntëvjeçare është goxha e vështirë, duke lënë mënjanë rregullat e pashkruara dhe pritshmëritë të cilat vijnë nga të qenët nxënësi i porsaardhur. A do të mësojë Xhordani se si të përshtatet me kulturën e shkollës së tij të re, ndërkohë që vijon miqësinë me çunat e lagjes së vet dhe të mos tradhtojë vetveten?
1 190 Lekë
More

Botuesi: Te tjere

Mbretëria sekrete 8, Furra e Sheqerkave, Rosie Banks

Eli, Samëra dhe Jasmina janë të entuziazmuara që do të vizitojnë Furrën e Sheqerkave për të parë garën vjetore të ëmbëlsirave. Mirëpo shumë shpejt, Mbretëreshë Zemërkeqja dhe Krijesat e Stuhisë të frikshme arrijnë ta prishin këtë argëtim.
320 Lekë
More

Referenca: 2220

Botuesi: Plejad

Historia e grekeve, H. A. Guerber

Titulli: Historia e grekëveOrigjinali: The story of the grekesGjinia: Histori për fëmijëAutori: H. A. GuerberShqipëroi: Aleksandër KoliShtëpia botuese: PlejadViti: 2012Fq. 336Pesha: 0.351 kgISBN: 978-99956-57-77-2
800 Lekë
More

Botuesi: Botart

Shtriga më e keqe, libri i parë, Jill Murphy

Mildred Habëll është shtriga më e keqe në Akademinë e Shtrigave të zonjës Kekëll. Ajo gjithmonë i ngatërron fjalët magjike, por ia del disi mbanë, deri në momentin që e shndërron Itelin, manaren e mësueses, në armiken e saj më të tmerrshme.
500 Lekë
More

Botuesi: Dritan Tirana

Sekreti i Mhoragës, Shtegu i Ndaluar, vol. 1, Martin Barry

Kur djaloshi Xhon Emil Talbot mëson mbi ekzistencën e Ragdanorit – një përbindësh hibrid, njëkohësisht gjarpër deti dhe krijesë liqenore – nuk ka më dyshime se një botë e re po i hapet përpara syve, duke e kredhur jetën e tij në zemër të një aventure të panjohur lufte, dashurie, tradhtie dhe gjuetie përbindëshash.
1 000 Lekë
More

Botuesi: Bota Shqiptare

Vëllai im është superhero, David Solomons

Luka ndodhej në shtëpinë mbi pemë, bashkë me vëllain e madh, Zakun, por i bëhej çiçi. Kur u kthye, vëllait të padenjë, që nuk kishte lexuar kurrë në jetën e tij asnjë libër me vizatime, i qenë dhënë superfuqi, me detyrën për të shpëtuar jo një, po dy universe. Luka u tërbua!
1 000 Lekë
More