• Banner

  • I ri

Alfabeti i bletës, Xhahid Bushati

Katër kolazhe poetike që u paraqesin fëmijëve një botë ku zbulohen mrekullitë e shiut, bletës, pyllit dhe detit

700 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli:  Alfabeti i bletës
Origjinali: Alfabeti i bletës
Kategoria: Poezi
Autori: Xhahid Bushati
Botues: MediaPrint
Viti: 2023
Fq.36
Pesha: 0.170 kg
ISBN: 978-9928-08-654-9
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Katër kolazhe poetike që u paraqesin fëmijëve një botë ku zbulohen mrekullitë e shiut, bletës, pyllit dhe detit.Vargjet e bukura i ftojnë fëmijët ta duan dhe ta mbrojnë natyrën si një pasuri të çmuar!

1. Shi, o shi, a nuk ngjan si një fëmijë?
2. Alfabeti i bletës
3. Dhuratat e pyllit
4. Deti fal kujtime


Xhahid Bushatit i është dedikuar pothuajse tërësisht letërsisë për fëmijë. Me një
krijimtari të pasur, ai është sot, autor i 36 librave për fëmijë me përralla, vjersha dhe
tregime. Është nderuar disa herë me çmime kombëtare në konkurse të ndryshme. Po kështu, është pjesëmarrës si autor i teksteve të këngëve në 30 festivale
kombëtare për fëmijë.

Detajet e librit
Mediaprint
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Aeditions

Miqtë e fermës

Historitë e shkurtra e gazmore do t’i ndihmojjnë fëmijët t’i njohin edhe më mirë kafshët. Mblidhni një pas një “Qenushi Roki”, “Kotelja Kiti”, “Pula Koko”, “Rosaku Pinpon”, “Miushi Moli” dhe “Lopa Mumu”.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Përralla për fëmijë 2 vjeç

Ky libër me përralla ka diçka për çdo fëmijë. Kafshë zbavitëse, kafshë ccapkëne, kafshë të gëzuara, kafshë të trishtuara dhe madje edhe kafshtë të menduara gjenden mes këtyre faqeve, gati të ndezin imagjinatën e fëmijës.

Çmimi 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Përrallëza për fëmijë 2 vjeç

Këtu do të takoni arushin që ka humbur e s'gjen dot shokun e vet, një tigër që s'e ka qejf postierin dhe një hipopotam që ia ka ënda të hidhet pupthi nëpër pellgje. Ejani dhe bëhuni pjesë e argëtimit tonë dhe bëni që koha e përrallëzave të shndërrohet në diçka të veçantë për fëmijën tuaj.

Çmimi 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Aeditions

Zbuluesit e vegjël, Kur të rritem

Brenda faqeve të tij ka disa kapakë, të cilët fëmijët do t’i hapin plot kërshëri dhe kështu do të njihen me njerëzit që punojnë së bashku për të ndërtuar një shtëpi, do të shohin profesionet e ndryshme, me të cilat njerëzit merren në një spital, do të kuptojnë se si punohet me kafshët dhe si xhirohet një film etj. 

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Enciklopedi për fillestarë

Në një kutizë janë vendosur 12 libërtha të mrekullueshëm: • Si rriten bimët • Planeti Tokë •  Bota e nënujit •  Trupi ynë  • Mbeturinat dhe riciklimi  • Egjiptianët •  Romakët • Grekët e lashtë • Moti •  Kafshë të rrezikshme, • Sistemi Diellor  • Kafshët e fermës

Çmimi 1 800 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)