Krimi kibernetik, Misha Glenny
  • Krimi kibernetik, Misha Glenny
  • Krimi kibernetik, Misha Glenny

Krimi kibernetik, Misha Glenny

Në këtë libër magjepsës dhe bindës, Misha Glenny, autori i librit ndërkombëtarisht të njohur “McMafia”, zbulon tri kërcënimet themelore me të cilat përballemi në shekullin e njëzetenjëtë; krimin kibernetik, luftën kibernetike dhe spiunazhin industrial kibernetik.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Krimi kibernetik, si u bënë hakerët Mafia e Re
Origjinali: DarkMarket: Cyberthieves, Cybercops and You
Gjinia: Histori
Autori: Misha Glenny
Shtëpia botuese: Pema
Viti: 2019
Fq. 362
Pesha: 0.401 kg.
ISBN: 978-9951-72-17-1-4

Mbi librin

Në këtë libër magjepsës dhe bindës, Misha Glenny, autori i librit ndërkombëtarisht të njohur “McMafia”, zbulon tri kërcënimet themelore me të cilat përballemi në shekullin e njëzetenjëtë; krimin kibernetik, luftën kibernetike dhe spiunazhin industrial kibernetik.

Qeveritë dhe sektori privat po humbasin miliarda dollarë çdo vit duke luftuar kriminelët super-të-mençur, gjithnjë-të-ndryshueshëm dhe gjithnjë-të-padukshëm: hakerët.

Rezultati i këtij libri është thjesht i pamohueshëm: ky libër është jashtëzakonisht tërheqës dhe i besueshëm. Është libër i domosdoshëm për t’u lexuar nga kushdo që përdor kompjuter: libri kryesor i krimit të kohës sonë.

Koment mbi librin

“Ky libër jashtëzakonisht i fuqishëm tregon se sa shumë na mungojnë mjetet ndërkombëtare të përbashkëta, aq të nevojshme për të luftuar krimin kibernetik. Lexim i nevojshëm.”

Roberto Saviano, autor i librit “Gomorra”

Detajet e librit
Pema

Referencat specifike

isbn
9789951721714
ean13
9789951721714
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: IDK

Histori e Ballkanit, Misha Glenny

Misha Glenny, një nga gazetarët më të njohur dhe të famshëm perëndimorë, vjen në shqip me librin më të fundit që cilësohet si një ndërmarrje e jashtëzakonshme ambicioze, por e nevojshme për Europën e Amerikën. Libri i Glenny-t është një shembull i shkëlqyer i rilindjes së historisë narrative në kohën tonë.

Çmimi 1 600 Lekë
More
Ka mbaruar
2 libra të tjera në këtë kategori:
Përshtypjet (0)