Kategoritë

Botuesit

Autorët

Bilbo Hobiti, J.R.R. Tolkien Shihe të plotë

Hobit, J.R.R. Tolkien

Pa dashje, një ditë prej ditësh, Bilbo largohet nga vrima e tij e rehatshme prej hobiti dhe merr një udhëtim të rrezikshëm në shoqëri të Gandalf Magjistarit dhe dymbëdhjetë xhuxhëve. Ata janë nisur të marrin thesarin e Smaugut, një dragua i madh dhe shumë i rrezikshëm.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$9.02

Me ulje çmimi!

-20%

$11.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Hobiti
Origjinali: The Hobbit
Gjinia: Roman
Autori: J.R.R. Tolkien
Shqipëroi: Maklen Misha
Shtëpia botuese: IDK
Viti: 2015
Fq. 372
Pesha: 0.461 kg.
ISBN: 978-99943-641-8-9

Mbi librin

Libri i konsideruar tashmë si një klasik i letërsisë për të rinj, që paraprin "Kryezotin e Unazave". Pa dashje, një ditë prej ditësh, Bilbo largohet nga vrima e tij e rehatshme prej hobiti dhe merr një udhëtim të rrezikshëm në shoqëri të Gandalf Magjistarit dhe dymbëdhjetë xhuxhëve. Ata janë nisur të marrin thesarin e Smaugut, një dragua i madh dhe shumë i rrezikshëm... Një libër epik plot aventura dhe udhëtime magjike.

Komente mbi librin

"Një libër epik plot aventura dhe udhëtime magjike."

Observer

"Një nga librat që ka patur më shumë ndikim në kohën tonë."

The Times