• Banner

  • I ri
Kapitenia Rozali, Timothee de Fombelle
  • Kapitenia Rozali, Timothee de Fombelle

Kapitenia Rozali, Timothee de Fombelle

Një histori lufte që ka të ngjarë të nxisë përgjigje të thella dhe komplekse.

850 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Kapitenia Rozali
Origjinali: Capitain Rosalie
Gjinia: Përralla
Autori:Timothee de Fombelle
Shqipëroi: Adriana Koxha
Shtëpia botuese: Mediaprint
Viti: 2022
Fq. 68
Pesha: 0.327 kg
ISBN: 978-9928-08-514-6
Ky libër është në gjuhën shqipeMbi librin

Në vitin 2018, në 100 vjetorin e Luftës së Parë Botërore ky libër ishte një ndër tre librat e përzgjedhur nga “Le Figaro” për t’u shpjeguar fëmijëve Luftën e Parë Botërore.Kapitenia Rosali është historia e një vajze të vogël të mbërthyer në trazirat e Luftës së Parë Botërore.


Rosali është një vajzë e vogël 5 vjeç e gjysmë, plot imagjinatë e mbartur nga pesha e luftës dhe mungesa e babait të saj. Nëna i lexon letrat që dërgon i ati, por Rosalia dyshon në përmbajtjen e tyre të vërtetë ndaj fillon një kërkim për të vërtetën.


Ky libër sjell një histori shumë delikate mbi një temë kaq të vështirë.Një histori lufte që ka të ngjarë të nxisë përgjigje të thella dhe komplekse.

Detajet e librit
Mediaprint
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Botart

Anatomia e Keit, Adam Kay

Trupi i njeriut është i jashtëzakonshëm, mahnitës, dhe… fort i çuditshëm…  I çuditshëm është yti. I çuditshëm është imi. Madje i çuditshëm është edhe ai i mësuesit tënd të matematikës. 

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Beteja e brumbujve, M.G. Leonard

 Në rast se dështojnë, ajo do të mbledhë një ushtri me brumbuj Frankeshtajnë dhe planeti nuk do të jetë më i njëjti.Njerëzimi është në rrezik. E ardhmja është në duart e tre fëmijëve dhe brumbujve të tyre.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Zambaku

Poliana, Eleanor H. Porter

 Muzika i shtoi karakterit të saj butësinë, ndjeshmërinë dhe thellësinë në këndvështrimin e saj ndaj jetës. Autorja në romanin e saj “Poljana” në  njëfarë mënyre ka prenzantuar jetën dhe ndjenjat e saj.

Çmimi 450 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)