Letërsia botërore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Pushteti dhe lavdia, Graham Greene Shfaq të madhe

Pushteti dhe lavdia, Graham Greene

Produkt i ri

Pa dyshim "Pushteti dhe lavdia" është kulmi i romaneve të tij. Ky roman në qendër të tij ka dhunën psikologjike dhe fizike të një prifti në arrati si dhe luftën e tij të brendshme me veten dhe Zotin. Duke qenë një roman i jashtëzakonshëm ai njohu një sukses të bujshëm duke mbetur vepra më e fuqishme e këtij shkrimtari të madh anglez.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$8.45

-20%

$10.56

Më shumë informacione

Titulli: Pushteti dhe lavdia
Origjinali: The Power and the Glory
Gjinia: Roman
Autori: Graham Greene
Shqipëroi: Nasi Lera
Shtëpia botuese: Toena
Viti: 2005
Fq. 352
Pesha: 0.371 kg
ISBN: 978-99943-101-7-8

Mbi librin

Pa dyshim "Pushteti dhe lavdia" është kulmi i romaneve të tij. Ky roman në qendër të tij ka dhunën psikologjike dhe fizike të një prifti në arrati si dhe luftën e tij të brendshme me veten dhe Zotin. Duke qenë një roman i jashtëzakonshëm ai njohu një sukses të bujshëm duke mbetur vepra më e fuqishme e këtij shkrimtari të madh anglez.

Graham Greene është një nga romancierët më të mëdhenj të shekullit XX. Vepra e tij, e përkthyer në mbarë botën, ka pasqyruar me një art të pakrahasueshëm dhunën e historisë dhe viktimat e saj, duke patur kudo një jehonë mbresëlënëse.

Reviews

Write a review

Pushteti dhe lavdia, Graham Greene

Pushteti dhe lavdia, Graham Greene

Pa dyshim "Pushteti dhe lavdia" është kulmi i romaneve të tij. Ky roman në qendër të tij ka dhunën psikologjike dhe fizike të një prifti në arrati si dhe luftën e tij të brendshme me veten dhe Zotin. Duke qenë një roman i jashtëzakonshëm ai njohu një sukses të bujshëm duke mbetur vepra më e fuqishme e këtij shkrimtari të madh anglez.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)