Klasikët

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Krim dhe ndeshkim, Fjodor Dostojevski Shfaq të madhe

Krim dhe ndeshkim, Fjodor Dostojevski

Produkt i ri

Pse u duket kaq i shëmtuar veprimi im? – thoshte me vete. – Ngaqë është një veprim keqbërës? Ç'do të thotë "veprim keqbërës"? Të paktën, ndërgjegjen e kam të qetë. Sigurisht që është bërë një krim, është shkelur një nën i ligjit dhe është derdhur gjak; e pra, për atë nen që është shkelur, merrni kokën time dhe me kaq të mbyllet kjo punë!...

Më shumë detaje

Në gjendje

$22.54

-20%

$28.17

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Krim dhe ndëshkim
Origjinali: Преступленіе и наказаніе
Gjinia: Roman
Autori: Fjodor Dostojevski
Shqipëroi: Mukades Mançe
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2018
Fq. 640
Pesha: 0.774 kg.
ISBN: 978-9928-44-2

Fragment nga libri

Pse u duket kaq i shëmtuar veprimi im? – thoshte me vete. – Ngaqë është një veprim keqbërës? Ç'do të thotë "veprim keqbërës"? Të paktën, ndërgjegjen e kam të qetë. Sigurisht që është bërë një krim, është shkelur një nën i ligjit dhe është derdhur gjak; e pra, për atë nen që është shkelur, merrni kokën time dhe me kaq të mbyllet kjo punë!...

Po ama, në një rast të tillë edhe shumë krijesa të virtytshme të njerëzimit që nuk e kanë trashëguar pushtetin, por që e kanë rrëmbyer atë, duhet të ishin ekzekutuar që në hapat e parë. Ata i hodhën hapat pa u hyrë gjemb në këmbë, prandaj kanë të drejtë, kurse unë nuk pata të drejtë ta hidhja atë hap.

Reviews

Write a review

Krim dhe ndeshkim, Fjodor Dostojevski

Krim dhe ndeshkim, Fjodor Dostojevski

Pse u duket kaq i shëmtuar veprimi im? – thoshte me vete. – Ngaqë është një veprim keqbërës? Ç'do të thotë "veprim keqbërës"? Të paktën, ndërgjegjen e kam të qetë. Sigurisht që është bërë një krim, është shkelur një nën i ligjit dhe është derdhur gjak; e pra, për atë nen që është shkelur, merrni kokën time dhe me kaq të mbyllet kjo punë!...

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)