• Banner

• I ri

1000 fjalët e para Shqip-Anglisht

Në këtë libër secila temë trajtohet qartë dhe në menyrë argëtuese për fëmjën, duke u mbështetur kryesisht tek ilustrimet që shpërfaqin hapësirat dhe aktivitetet më të zakonshme të mjedisit përreth.

1 300 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: 1000 fjalët e para shqip-anglisht
Origjinali: 1000 fjalët e para shqip-anglisht
Gjinia: Edukativ
Shtëpia botuese: Damo
Viti: 2021
Fq. 66
Pesha: 0.63 kg
ISBN: 978-9951-642-96-5
Ky libër është në gjuhën shqipe dhe angleze

Mbi librin

Në këtë libër secila temë trajtohet qartë dhe në menyrë argëtuese për fëmjën, duke u mbështetur kryesisht tek ilustrimet që shpërfaqin hapësirat dhe aktivitetet më të zakonshme të mjedisit përreth, si p.sh; shtëpinë, shkollën parkun, plazhin, rrugën, kafshët shtëpiake dhe të tjera. Ndërkaq, janë përzgjedhur edhe tematika konkrete, si: numrat, ngjyrat, format, pjesët e ndryshme të trupit të njeriut dhe shumë gjëra ndaj të cilave fëmija shfaq vëmendje e dëshiron t'i njohë.

Detajet e librit
Damo
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Toena

Ditë e re, Nikos Chrysos

Ai u kërkon të katërve t’i rrëfejnë historinë e tyre dhe historinë e mikut të tyre të humbur, dhe, pa e kuptuar, ai bie në kurthin e një bote të çuditshme. Ndërsa në fillim gjithçka duket e vërtetë, rrëfimet bëhen më të ndërlikuara. Ç’shkaqe dhe ç’motive i çojnë ata në dëshmi të ndryshme dhe shpesh kontradiktore? Ku ndalet miti dhe ku fillon e vërteta?

Çmimi 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Një gjë e vetme, Gary Keller, Jay Papasan

Të duhet më pak shpërqendrim, më pak ngarkesë. Lumi i madh i e-maileve, teksteve, mesazheve e takimeve të përditshme të shpërqendron dhe të streson. Kërkesat e njëkohshme nga puna dhe familja sa vijnë e shtohen. Me çfarë kostoje? Punë e dorës së dytë, afate që nuk i kap dot, pagesa më të ulëta, përparim më i ngadaltë në karrierë dhe shumë stres.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Vigjilja e Krishtlindjes, Huang Beijia

Në këto vepra, çdo fëmijë do të gjejë historinë e vet, e cila do t’i rrëfejë se si të përballet me vështirësi, si t’i çojë përpara ëndrrat dhe të kapërcejë telashet që mund të hasë ndërsa rritet. Duke lexuar këto histori të mprehta dhe të gjalla, do të kuptoni fëmijët kinezë dhe botën e tyre të fantazisë.

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Letra nga Universi, Erin Entrada Kelly

Brenda një dite, katër jetë ndërlidhen me njëra-tjetrën në mënyra të papritura. Virgjil Salinasi është i druajture zemërdhembshur dhe ndihet si i huaj në familjen e tij të çmendur pas sporteve. Valencia Samerseti, e shurdhër, është e zgjuar, trime, e vetmuar dhe pëlqen gjithçka të natyrës.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Një armik i padukshëm, Madeleine L'Engle

Para se vellai i vogël i Megi Marit, Çarls-Uollsi, të sëmuret për vdekje, ai shikon dragonjtë në kopshtin e zarzavateve. Dragoi është Proginoski, një engjëll me krahë e me sy, me trup prej ere dhe flake. Është detyra e Megit dhe e Proginoskit, bashkë me shokun e Megit, Kelvin, që të shpëtojnë jetën e Çarls-Uollsit.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Fishta

Tregimet e Tranzicionit, Stefan Çapaliku

Është një njeri i dalë nga një sistem i tmerrshëm, që e kish mësuar të fliste ulët, dhe që i kishte dhënë si dhuratë të fundit një koleksion frikërash sot e kësaj dite dhe të paindetifikuara nga ana e tij. Është njeriu i gjendur papritmas brenda një lirie të pamatë dhe absurde, ku mund të bëje çdo gjë dhe nuk ia dilje të bëje asgje. Është edhe njeriu që...

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Arsen Lupen, Maurice Leblanc

Një personazh i krijuar në vitin 1905 fitoi një jetë të dytë në botë dhe në Shqipëri falë një seriali të publikuar së fundmi nga shëbimi televiziv Netflix. Kjo është edhe hera e parë që ky personazh dhe krijuesi i tij, shkrimtari Maurice Leblanc, vjen në gjuhën shqipe. 

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Anatomia e Keit, Adam Kay

Trupi i njeriut është i jashtëzakonshëm, mahnitës, dhe… fort i çuditshëm…  I çuditshëm është yti. I çuditshëm është imi. Madje i çuditshëm është edhe ai i mësuesit tënd të matematikës. 

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Autobusi i energjisë, Jon Gordon

Autobusi i Energjisë, një libër bestseller ndërkombëtar, i shoqëron lexuesit në një udhëtim frymëzues, i cili u hap mendjen dhe zbulon 10 sekrete për t’iu qasur jetës dhe punës me anën e të menduarit pozitiv e drejtpërdrejtë, që të çon drejt përmbushjes në punë dhe në shtëpi.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)