• Banner

• I ri

1000 fjalët e para Shqip-Anglisht

Në këtë libër secila temë trajtohet qartë dhe në menyrë argëtuese për fëmjën, duke u mbështetur kryesisht tek ilustrimet që shpërfaqin hapësirat dhe aktivitetet më të zakonshme të mjedisit përreth.

1 300 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: 1000 fjalët e para shqip-anglisht
Origjinali: 1000 fjalët e para shqip-anglisht
Gjinia: Edukativ
Shtëpia botuese: Damo
Viti: 2021
Fq. 66
Pesha: 0.63 kg
ISBN: 978-9951-642-96-5
Ky libër është në gjuhën shqipe dhe angleze

Mbi librin

Në këtë libër secila temë trajtohet qartë dhe në menyrë argëtuese për fëmjën, duke u mbështetur kryesisht tek ilustrimet që shpërfaqin hapësirat dhe aktivitetet më të zakonshme të mjedisit përreth, si p.sh; shtëpinë, shkollën parkun, plazhin, rrugën, kafshët shtëpiake dhe të tjera. Ndërkaq, janë përzgjedhur edhe tematika konkrete, si: numrat, ngjyrat, format, pjesët e ndryshme të trupit të njeriut dhe shumë gjëra ndaj të cilave fëmija shfaq vëmendje e dëshiron t'i njohë.

Detajet e librit
Damo
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Albas

Këngët e Milosaos, Jeronim De Rada

Përshtatja e poemës Këngët e Milosaos në gjuhën e sotme shqipe nga studiuesi Dhimitër Shuteriqi e lehtëson dhe e bën më të afërt komunikimin e lexuesit të shek. XXI me këtë vepër të De Radës, shkruar në dialektin e arbëreshëve të Kalabrisë. Është menduar që, veçanërisht për nxënësit, studentët dhe lexuesit e specializuar, të përfshihet në këtë botim edhe...

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Shtegu i kripës, Raynor Winn

Vetëm pak ditë pasi Rejnor Uin mësoi se Mothi, burri i saj që prej tridhjetë e dy vjetësh, ishte përfundimisht i sëmurë, ata humbën shtëpinë dhe gjithçka që kishin. Të mbetur trokë e çikë, nuk e vonuan shumë dhe vendosën menjëherë të përshkonin në këmbë Shtegun Bregdetar Jugperëndimor, një distancë prej 630 miljesh, nga Somerseti në Dorset, nëpërmjet...

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Një grua tjetër, Emmanuele Bernheim

Dhe, pak nga pak, dashuria e Tomasit mbush tërë jetën e Klerit, të cilës i pëlqen ta imagjinojë jetën e të dashurit deri në detajet më të imëta. Dhe veçanërisht gruan e tij. Në të vërtetë, Tomasi nuk rri kurrë më shumë se një orë e gjysmë me Klerin, sepse duhet të shkojë pranë gruas dhe fëmijëve të tij.

Çmimi 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Toena

Egërsia, Nicola Lagioia

Disa orë më vonë, kur ta gjejnë rrëzë një parkingu shumëkatësh, do të zbulohet edhe identiteti i saj: është Klara Salvemini, vajza e madhe e ndërtuesit më të fuqishëm të zonës. Të gjithë mendojnë se ka vrarë veten. Të jetë vërtet kështu? Çfarë e lidhte Klarën me biznesin e të atit?

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Fajin ma ka gjuha, Virgjil Muçi

Të tre këta libra mund të lexohen e shijohen edhe veç e veç, ashtu siç mund të këqyrësh e ngazëllehesh me fragmentet e një afresku, por vetëm duke i lëçitur në tërësi, ti, i dashur lexues, mund të provosh atë ndjenjë të rrallë që e përjetojnë vetëm ata, të cilëve u jepet rasti të shikojnë bukurinë e papërsëritshme që përmbledh një afresk në krejt tërësinë...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Djali që mashtroi botën, Lisa Thompson

Koli është i çuditshmi i shkollës: fëmijët e tjerë kanë pajisjet e atletet më të fundit, kurse familja e tij mezi ia mbërrin fundit të muajit. Kjo deri në ditën që njëra prej pikturave të tij zbulohet si treguese talenti dhe shitet për mijëra paund në një galeri të fisme arti në Londër.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Onufri

Misteri i kriptit të magjepsur, Eduardo Mendoza

Zhdukjet e mistershme të vajzave në kolegjin e motrave lazariste të San Gervasios janë pikënisja e aventurës detektiveske që ka si protagonist pacientin e një çmendine, i cili, i detyruar të bëhet detektiv, përfshihet në gjithfarë incidentesh prej të cilave ia del mbanë, duke e përmbushur misionin dhe duke zbuluar një farsë të ndërlikuar pasanikësh.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Marksi në Soho, Howard Zinn

Zinn-i na njeh me bashkëshorten e Marksit, Xhenin, me fëmijët e tij, me anarkistin Mikhail Bakunin, si dhe përmend e flet për personazhe të tjera të kohës. Marksi në Soho është një hyrje e shkëlqyer në jetën e Marksit, në analizën e shoqërisë sipas këndvështrimit të tij, si dhe në pasionin e tij për ndryshime rrënjësore. Po ashtu, Zinn-i na dëften sa të...

Çmimi 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botimet Dudaj

Ana, Niccolò Ammaniti

Mes fushash të zhuritura dhe pyjesh plot mistere, gërmadhash të qendrave tregtare dhe qytetesh të braktisura. Mes hapësirave të mëdha të shkreta të një ishulli të pushtuar rishtas nga natyra dhe bashkësish egërshane të mbijetuarish.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Premtoj të dashuroj, Pedro Chagas Freitas

Copëza jete të kapura në një çast përsosjeje të heshtur, që flasin për dashuri të veçanta e të papërsëritshme. Sepse dashuria është shumë më tepër sesa një shenjë në grafik apo një fjalë në fjalor. Dashuria është një mister i panjohur, një çmenduri e ëmbël që depërton te ne për të mos na lënë kurrë.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)