Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Thirrja e engjellit, Guillaume Musso Shfaq të madhe

Thirrja e engjellit, Guillaume Musso

Produkt i ri

Në telefon ata kishin gjithë jetën e tyre... New York. Aeroporti Kennedy. Në sallën e mbipopulluar të pritjes, një burrë dhe një grua përplasen keq. Grindje e vogël, dhe secili vazhdon rrugën e tij. Madlina dhe Xhonatani nuk ishin takuar kurrë, nuk do të duhej të rishiheshin asnjëherë.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Thirrja e engjëllit
Origjinali: L'Appel de l'ange
Gjinia: Roman
Autori: Guillaume Musso
Shqipëroi: Adriana Gjika
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2014
Fq. 408
Pesha: 0.493 kg.
ISBN: 978-9928-00-096-5

Mbi librin

Në telefon ata kishin gjithë jetën e tyre... New York. Aeroporti Kennedy. Në sallën e mbipopulluar të pritjes, një burrë dhe një grua përplasen keq. Grindje e vogël, dhe secili vazhdon rrugën e tij. Madlina dhe Xhonatani nuk ishin takuar kurrë, nuk do të duhej të rishiheshin asnjëherë. Por duke mbledhur sendet, ata këmbyen celularët. Kur e kuptojnë ngatërresën, janë 10.000 km larg njëri tjetrit: ajo është luleshitëse në Paris, ai ka një restorant në San Francisko.

Duke iu dorëzuar kureshtjes, secili eksploron përmbajtjen e telefonit të tjetrit. Një kërshëri e dyfishtë dhe një zbulim: jetët e tyre janë të lidhura me një sekret që ata mendojnë se është varrosur përgjithmonë... Midis komedisë romantike dhe trillerit të kalibrit të lartë. Një intrigë mjeshtërore e sjellë nga personazhe tronditës. Një finale virtuoze.

Komente mbi librin

"Një verë cilësore ! (...) Një zbulim befasues e bën "Thirrjen e engjëllit" një triller me një intensitet që Musso-ja nuk e ka arritur kurrë deri tani dhe kjo është shumë e rëndësishme. (...) Madlina dhe Xhonatani do t'i mrekullojnë fansat e tyre."

Bernard Lehut, RTL

"Romanet e tij janë faqe të punuara mirë : po i hape, është e pamundur t'i mbyllësh. Thirrja e engjëllit, fillon si një komedi romantike (...) pastaj shndërrohet në një triller të cilin nuk mund ta lëshosh nga dora."

Europe 1, Cafe Culture

"Një histori që mund t'i ndodhte kujtdo (...) Një triller romantik rozë e zi. (...) Për të zbuluar sekretin që lidh personazhet, romani duhet lexuar deri në fund."

France Info

Mbi autorin

Guillaume Musso lindi në vitin 1974. Që fëmijë dashurohet me letërsinë dhe fillon të shkruajë kur ishte student. Romani i tij i parë "Dhe pastaj..." u shit në më shumë se një milion kopje. Kjo përqasje magjepsëse me lexuesit, u pasua gjithashtu me suksesin tjetër akoma më të jashtëzakonshëm të romaneve "Shpëtomë", "A do të jesh aty?" "Sepse të dua", "Po vij të të gjej", dhe "Ç'do të bëhesha pa ty?" të cilët e bëjnë autorin një nga më të preferuarit e lexuesve. Autori është përkthyer në 36 gjuhë të botës dhe ka shitur 19 milionë kopje. Veprat e tij janë përshtatur për skenarë filmash artistikë.

Reviews

Write a review

Thirrja e engjellit, Guillaume Musso

Thirrja e engjellit, Guillaume Musso

Në telefon ata kishin gjithë jetën e tyre... New York. Aeroporti Kennedy. Në sallën e mbipopulluar të pritjes, një burrë dhe një grua përplasen keq. Grindje e vogël, dhe secili vazhdon rrugën e tij. Madlina dhe Xhonatani nuk ishin takuar kurrë, nuk do të duhej të rishiheshin asnjëherë.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)