Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Fundi i historise se nje dashurie, Graham Greene Shfaq të madhe

Fundi i historise se nje dashurie, Graham Greene

Produkt i ri

Historia e një gruaje të humbur mes dy burrave, bashkëshortit dhe të dashurit, tregohet nga pikëpamja e të dashurit. Komploti është dramatik, karakteret janë krijuar me mjeshtëri dhe përfshihen në një histori njerëzore nga më të zakonshmet.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Fundi i historisë së një dashurie
Origjinali: The End of the Affair
Gjinia: Roman
Autori: Graham Greene
Shqipëroi: Nikolla Sudar
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2011
Fq. 300
Pesha: 0.371 kg.
ISBN: 978-9928-00-036-1

Mbi librin

Historia e një gruaje të humbur mes dy burrave, bashkëshortit dhe të dashurit, tregohet nga pikëpamja e të dashurit. Komploti është dramatik, karakteret janë krijuar me mjeshtëri dhe përfshihen në një histori njerëzore nga më të zakonshmet. Stili i shkrimit të Greene është i përkryer. Asnjë fjalë nuk çohet dëm dhe libri është një shembull i shkëlqyer i krijimit letrar.

Ai e jep në mënyrë të përsosur mënyrën se si luajnë psikologjitë e tre karaktereve kryesore për të ndërthurur zemrat e dy burrave me jetën e një gruaje. Mund të konsiderohet njëherësh edhe si një roman tepër shpirtëror, që ngre pyetje të mprehta, por me një ndershmëri të fortë që nuk e gjen shpesh në librat romantikë. Karakteret duken si realë, jeta e tyre nuk dramatizohet por përfshin edhe ato vogëlsitë, pakënaqësitë, dëshirën e pashpjegueshme për të pasur më tepër që karakterizon njeriun.

Komente mbi librin

"Një rrëfimtar i shkëlqyer me një dhuratë që synon të ngjallë debate."

New York Times

"Greene ka sy të mprehtë për shqetësimin, hundë të mprehtë për dobësinë njerëzore dhe shfaqet i ndershëm deri në skaj në vëzhgime. E përcjell shkëlqyeshëm përvojën e një shekulli të tërë."

Norman Sherry, Independent

"Një nga romanet më të vërtetë dhe prekës të kohës sime."

William Faulkner

Reviews

Write a review

Fundi i historise se nje dashurie, Graham Greene

Fundi i historise se nje dashurie, Graham Greene

Historia e një gruaje të humbur mes dy burrave, bashkëshortit dhe të dashurit, tregohet nga pikëpamja e të dashurit. Komploti është dramatik, karakteret janë krijuar me mjeshtëri dhe përfshihen në një histori njerëzore nga më të zakonshmet.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)