Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Dhe malet oshetine, Khaled Hosseini Shfaq të madhe

Dhe malet oshetine, Khaled Hosseini

Produkt i ri

Autori nr. 1, më i shituri në Nju Jork, Khaled Hosseini vjen sërish me një libër të ri pas gjashtë vjetësh. Një libër emocional, provokues dhe i paharrueshëm, që përshkruan se si dashurojmë, si kujdesemi për njëri – tjetrin dhe se si zgjedhjet që bëjmë reflektohen brez pas brezi.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Dhe malet oshëtinë
Origjinali: And the mountains echoed
Gjinia: Roman
Autori: Khaled Hosseini
Shqipëroi: Oriana Tamburi
Shtëpia botuese: Omsca – 1
Viti: 2014
Fq. 432
Pesha: 0.436 kg.
ISBN: 978-9928-132-25-3

Mbi librin

Autori nr. 1, më i shituri në Nju Jork, Khaled Hosseini vjen sërish me një libër të ri pas gjashtë vjetësh. Një libër emocional, provokues dhe i paharrueshëm, që përshkruan se si dashurojmë, si kujdesemi për njëri – tjetrin dhe se si zgjedhjet që bëjmë reflektohen brez pas brezi. Në këtë roman, Hosseini shpalos mënyrat e larmishme se si familjet mbështetin, lëndojnë, tradhtojnë, nderojnë dhe sakrifikojnë për njëri – tjetrin.

Duke ndjekur hap pas hapi personazhet e tij, zgjedhjet dhe dashuritë nëpër botë, nga Kabuli në Paris, më pas në San Fransisko dhe në ishullin grek Tinos, historia zgjerohet duke u bërë më e ndërlikuar emocionalisht, më tërheqëse dhe më e fuqishme pas çdo faqeje që shfletojmë.

Mbi autorin

Khaled Hosseini është një nga shkrimtarët më të lexuar dhe më të dashur në të gjithë botën, me më shumë se 10 milionë kopje të shitura nga "Gjuetari i balonave" dhe "Një mijë diej vezullues" në Shtetet e Bashkuara dhe më se 38 milionë kopje të shitura në më shumë se 70 shtete në gjithë globin.

Hosseini është gjithashtu një Ambasador i Mirësisë i Komisionit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, Agjensia e Refugjatëve UN dhe krijuesi i Fondacionit jofitimprurës "Khaled Hosseini" që siguron asistencë humanitare për njerëzit e Afganistanit. Ai jeton në Kaliforninë e Veriut.

Reviews

Write a review

Dhe malet oshetine, Khaled Hosseini

Dhe malet oshetine, Khaled Hosseini

Autori nr. 1, më i shituri në Nju Jork, Khaled Hosseini vjen sërish me një libër të ri pas gjashtë vjetësh. Një libër emocional, provokues dhe i paharrueshëm, që përshkruan se si dashurojmë, si kujdesemi për njëri – tjetrin dhe se si zgjedhjet që bëjmë reflektohen brez pas brezi.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)