• Banner

Lista e librave të autorit ose përkthyesit Yu Hua

Filtrat aktiv

Botuesi: Onufri

Të jetosh, Yu Hua

Kjo vepër e mirënjohur klasike bashkëkohore e leërsisë kineze, portretizon se si djali I llastuar I një qiradhënësi u shndërrua në një fshatar zemërmirë. Pasi harxhoi pasurinë e familjes në bixhoz dhe bordello, Fufui thellësisht i penduar shtrohet dhe bën punën e ndershme të një fermeri. 

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje