Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Te mos festosh krishtlindjet, John Grisham Shihe të plotë

Te mos festosh krishtlindjet, John Grisham

Një përrallë klasike për kohët moderne, "Të mos festosh Krishtlindjet" sjell një këndvështrim gazmor të gjullurdisë dhe emocioneve që gjithmonë bëhen pjesë e kësaj feste tradicionale.

Info shtesë

SKU000073

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$6.76

Me ulje çmimi!

-36%

$10.56

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Shkaba, Ismail Kadare

  Shkaba,...


  Shkaba është shkruar në verën e vitit 1995, në...

 • Nata e njemije e Nje neteve, Nagib Mahfuz

  Nata e...


  Heroina arabe, Sheherazadja, që arriti të...

 • Shkretetira, J. M. G. Le Clezio

  Shkretetira,...


  Lala e vogël është pasardhëse e "burrave blu",...

Titulli: Të mos festosh Krishtlindjet
Origjinali: Skipping Christmas
Gjinia: Roman
Autori: John Grisham
Shqipëroi: Etleva Hoxha
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 206
Pesha: 0.201 kg
ISBN: 978-99943-33-14-3

Mbi librin

Mendoni si mund të jetë një vit pa Krishtlindje: pa dyqanet plot me njerëz, pa festën e mërzitshme, pa tortat me fruta dhe dhuratat e padëshiruara. Pikërisht këtë kishin ndër mend Luter dhe Nora Kranku kur vendosën që të paktën një herë të vetme t'i shmangnin të gjitha këto.

Shtëpia e tyre në Hemlok do të ishte e vetmja pa Plakun e Krishtlindjeve në çati; nuk do të organizonin festën e tyre të përvitshme, madje nuk do të blinin as pemën e Krishtlindjeve. Nuk do të kishin nevojë për një të tillë, pasi më 25 dhjetor ata do të nisnin lundrimin nëpër Karaibe. Por, siç e zbulon edhe vetë ky çift i çuditshëm, të mos festosh krishtlindjet do të thotë të kesh pasoja jo të vogla.

Një përrallë klasike për kohët moderne, "Të mos festosh Krishtlindjet" sjell një këndvështrim gazmor të gjullurdisë dhe emocioneve që gjithmonë bëhen pjesë e kësaj feste tradicionale.