Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Carli dhe fabrika e Cokollatave, Roald Dahl Shihe të plotë

Carli dhe fabrika e Cokollatave, Roald Dahl

Keni dëgjuar për Biletat e Arta? Po për Umpa-Lumpat? Po për çoko-televizorin dhe mrekullitë e tjera të fabrikës së çokollatave të Vili Vonkës: kurramele, sheqbar, manahunde, xhuxhube-mente?

Info shtesë

SKU000797

Disponueshëria: Ne gjendje

$7.89

Me ulje çmimi!

-30%

$11.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Ishulli i Thesarit (pershtatje per femije), Robert Luis Stivenson

  Ishulli i...


  Ky roman u botua për herë të parë më 23 maj të...

 • Mitologjia, Enciklopedi per femije

  Mitologjia,...


  Për heronj të fuqishëm dhe hyj olimpikë,Për...

 • Shtepia Magjike mbi Peme 18, Bizonet perpara mengjesit, Mary Pope Osborne

  Shtepia...


  Përshëndetje bizonë! Ja, çfarë gjen Xheku dhe...

Titulli: Çarli dhe fabrika e çokollatave
Origjinali: Charlie and the Chocolate Factory
Gjinia: Roman
Autori: Roald Dahl
Shqipëroi: Naum Prifti
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2008
Fq. 168
Pesha: 0.226 kg.
ISBN: 978-99927-33-94-2

Mbi librin

Keni dëgjuar për Biletat e Arta? po për Umpa-Lumpat? Po për çoko-televizorin dhe mrekullitë e tjera të fabrikës së çokollatave të Vili Vonkës: kurramele, sheqbar, manahunde, xhuxhube-mente? Ku gjenden akulloret e nxehta për ditë të frohta, miniera e sheqer-gurit, pemët-bombone që mbillen në kopsht, çokollatat e padukshme për t'i ngrënë fshehtas në orë të mësimit, sheqerkat ngjitëse-nofullash për prindët fjalamanë...?

Këto të gjitha Çarli Buketi i gjeti... Lexoni këtu, më falni, SHIJONI këtu nga këto e plot çudira të tjera prej çokollate e prej sheqeri, në këtë libër "të ëmbël" të Roald Dahlit, autorit të mrekullueshëm të Gjigandi i Madh i Mirë, Shtrigat e plot titujve të tjerë që do të vijnë së shpejti në shqip nga Botime Çabej.