Kategoritë

Botuesit

Autorët

Shtyllat e tokes, Ken Follett Shihe të plotë

Shtyllat e tokes, Ken Follett

"Shtyllat e Tokës" rrëfen historinë e Filipit, kryemurg i Kingsbrixhit, i cili merr përsipër të ndërtojë katedralen gotike më të madhe që ka njohur bota... historinë e Tomit, muratorit që bëhet arkitekti i tij, një njeri i ndarë më dysh në shpirtin e vet... atë të zonjës Aliena, që nuk mund të shpëtojë nga një turp i fshehtë... dhe historinë e luftës ndërmjet të mirës dhe të keqes.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$16.90

Me ulje çmimi!

-20%

$21.13

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Sekretet e nje jete magjepsese, Susan Meissner

  Sekretet e...


  Studiuesja e re amerikane, Kendra van Zant, e...

 • Pedro Paramo, Rrafshina ne flake, Juan Rulfo

  Pedro...


  "Pedro Paramo" cilësohet si një ndër romanet...

 • Fantazite e nje gruaje, Anatoli Toss

  Fantazite e...


  Shkrimtari bashkëkohor rus Anatoli Toss ka...

Titulli: Shtyllat e tokës
Origjinali: The Pillars of the Earth
Gjinia: Roman
Autori: Ken Follett
Shqipëroi: Taqo Trajçe
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2017
Fq. 924
Pesha: 1.339 kg.
ISBN: 978-99943-0-511-7

Mbi librin

"Shtyllat e Tokës" rrëfen historinë e Filipit, kryemurg i Kingsbrixhit, i cili merr përsipër të ndërtojë katedralen gotike më të madhe që ka njohur bota... historinë e Tomit, muratorit që bëhet arkitekti i tij, një njeri i ndarë më dysh në shpirtin e vet... atë të zonjës Aliena, që nuk mund të shpëtojë nga një turp i fshehtë... dhe historinë e luftës ndërmjet të mirës dhe të keqes, që do ta kthejë kishën kundër shtetit dhe vëllanë kundër vëllait.

Një rrëfenjë epike magjepsëse e ambicies, anarkisë dhe pushtetit absolut, e vendosur në sfondin e gjerë mesjetar të Anglisë së shekullit të dymbëdhjetë - kjo është kryevepra historike e Ken Follett-it.

Komente mbi librin

"Me këtë libër, Follett rrezikon gjithçka dhe del një fitues i padiskutueshëm... Një roman historik që të mbërthen gjatë leximit, me atmosferë autentike dhe tipizime të paharrueshme. Duke filluar me një mister që hedh hijen e vet, rrëfenja është një valëzim i tensionit, pasigurisë, veprimit me ritëm të patëmetë, intrigës, dhunës, lakmisë, trimërisë, përkushtimit, hakmarrjes e dashurisë. Një roman që të zbavit, të mëson dhe të kënaq në një shkallë të madhe."

Publishers Weekly

"Një vepër epike e jashtëzakonshme plot të paprituara... një enigmë shastisëse që përfshin ekzekutimin e një njeriu të pafajshëm... ngritjen e një katedraleje madhështore... romancë... rivalitet dhe spektakël. Një kryevepër monumentale... një triumf i vërtetë nga një talent i madh."

ALA Booklist

"E pamatë dhe e shkëlqyer... kjo rrëfenjë mamuthore duket se prek të gjitha emocionet njerëzore – dashurinë dhe urrejtjen, besnikërinë dhe tradhtinë, shpresën dhe dëshpërimin. Shikojeni vetë. Ky është një roman në të cilin humbet vërtet."

Cosmopolitan