Kategoritë

Botuesit

Autorët

Ditari i Alises, Mire se erdhet ne klasen e gjashte, Sylvie Louis, vol. 6 Shihe të plotë

Ditari i Alises, Mire se erdhet ne klasen e gjashte, Sylvie Louis, vol. 6

Kam kënaqësinë të të njoftoj se po përuroj sezonin tënd të dytë! Ja ku jemi, unë dhe shokët e mi po shkojmë në klasë të gjashtë! Po vdes të të tregoj ditën e parë të shkollës dhe mbi të gjitha, të të them se kush gjendet në klasën time... dhe kush nuk është më (pff.... Karim, më mungon. Do të doja shumë të kisha lajme nga ty!)

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Titulli: Ditari i Alisës, Mirë se erdhët në klasën e gjashtë, vëllimi i gjashtë
Origjinali: Le journal d'Alice, Bienvenue en 6e B! (tome 6)
Gjinia: Roman
Autori: Sylvie Louis
Shqipëroi: Irena Barjami Dëra
Shtëpia botuese: Botart
Viti: 2017
Fq. 160
Pesha: 0.184 kg.
ISBN: 978-9928-219-473

Fragment nga libri

I dashur ditar,

Kam kënaqësinë të të njoftoj se po përuroj sezonin tënd të dytë! Ja ku jemi, unë dhe shokët e mi po shkojmë në klasë të gjashtë! Po vdes të të tregoj ditën e parë të shkollës dhe mbi të gjitha, të të them se kush gjendet në klasën time... dhe kush nuk është më (pff.... Karim, më mungon. Do të doja shumë të kisha lajme nga ty!)

A do të kalojmë një tjetër vit magjik me zotin Gotje? Do të më duhet të duroj përsëri zemërimin e të tmerrshmes Kruela Fatal?! Në menu: pritje në ankth, festa dhe të qeshura të çmendura!